Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

PİYANODA DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ KENT KOLEJİ ÖĞRENCİSİNİN OLDU

Genel - 21 Mayıs 2021, Cuma
1279
Paylaş

BUCA Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve ayrıca aralarında Kent Koleji Gaziemir kampüsü Ortaokul öğrencimizin de bulunduğu sanat merkezi ekibi, İtalya'daki iki farklı dev organizasyonda Türkiye'yi temsil ederek birçok başarı elde ettiler. Uluslararası Orbetello Piyano Yarışması’nda okulumuz öğrencisi dünya üçüncülüğüne layık görülürken, Uluslararası Bilim Projeleri Yarışması'nda Sanat Merkezi öğrencileri de altın, gümüş ve özel ödüller almaya hak kazandılar.

İtalya Bilim ve Teknik Kurumları Federasyonu (FAST-Federation of Scientific and Technical Associations) tarafından bu yıl çevrimiçi düzenlenen 'I giovani e le scienze' Uluslararası Bilim Projeleri Yarışması'nda öğrenciler, canlı yayında sunum yaparak projelerini tüm dünyaya tanıttı. Bilim projelerinde göz dolduran öğrenciler, sanat çalışmalarıyla da üstün performans sergilediler. Her yıl İtalya da düzenlenen Uluslararası Orbetello Piyano Yarışması Pandemiden dolayı çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Yarışmada 104 öğrenci arasından 11 yaş kategorisinde Kent Koleji Öğrencisi dünya 3.lüğünü alarak başarısını taçlandırdı.