6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
ÖNCÜ UYGULAMALARIMIZ

Kent Kolejlerinin kuruluşundan bu yana geçen 8 yılda, İzmir’deki nitelikli özel okullar içinde ön plana çıkmasının en önemli faktörlerinden biri, birçok eğitimci ve akademisyen danışmanlığında yenilikçi eğitim yaklaşımlarla ortaya konulan ve tamamen Kent’e özel oluşturulan, özgün eğitim programlarıdır.


Kent’e Özel Koçluk (KÖK)

KÖK (Kent’e Özel Koçluk) eğitim modeli, Türkiye’de ve İzmir’de ilk olarak 2012 yılında Kent Kolejlerinde başlatılmış olup, Kent Eğitim Kurumları’na ait bir bireysel öğrenci takip, yönlendirme ve raporlama sistemidir.


Öğrenciye Özel SWOT Analiz

KÖK (Eğitim Koçluğu) çalışmaları kapsamında her öğrencinin akademik, sportif, sanatsal ve sosyal yönden SWOT analizi yapılarak öğrencinin güçlü ve güçlendirilmesi gereken yönleri bilimsel bulgular rehberliğinde belirlenir ve öğrenciye özel destek/geliştirme programları kurgulanır.


Öğrenme Stilleri

PDR çalışmalarının önemli aşamalarından biri, sene başında her öğrenci için yapılan Öğrenme Stilleri Tespit çalışmalarıdır. Öğrenme stili belirlenen öğrencinin velisi ile sonuçlar paylaşılır. Evde öğrenciye uygun yöntemlerle destek verme konusunda veli PDR birimlerince yönlendirilir.


KAZANIM TAKİP SİSTEMİ

E-Kent UBIAP online öğrenci Kent Koleji Ar-Ge biriminin Kent Kolejleri için özel olarak hazırladığı bir yazılım ve uygulamadır. Öğrencilerin girdikleri tüm sınavların kazanım analizleri e-kent üzerinden öğretmen, veli ve öğrenci ile paylaşılarak öğrencinin kazanım eksikleri takip edilir ve önlem alınır.


PROJEYE DAYALI EĞİTİM

Kent Kolejlerinde her öğretmenin proje yapma sorumluluğu vardır. Öğretmenlerimiz projelerini planlarken projeye dahil edilen öğrencilerin akademik, sportif ya da sosyal alanda kendini geliştirebilmesini hedef alırlar. Projeye dayalı eğitimde müfredata göre zaman zaman velilerimizin de dahil edildiği çeşitli çalışmalar uygulanmakta, her öğrenci en az 1 proje çalışmasına katılmaktadır.


OSET (OKUL SONRASI ETÜT)

OSET’ler hafta içi ve hafta sonu uygulanmaktadır. Hafta içi 8. ve 12. sınıflar için cuma hariç her gün okuldan sonra; hafta sonu ise her cumartesi 4.-12. Sınıf arası tüm sınıflar için uygulanmaktadır. Ayrıca çalışan velilere yönelik hafta içi okul sonrası nöbet sistemi ile anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz de okulumuzda güvenli bir şekilde misafir edilmektedir.


SANAT KÖŞESİ

Kent Kolejlerinde resim, müzik, görsel sanatlar, bale, yaratıcı drama, yazarlık denemeleri gibi birçok alanda öğrencilerimizin yeteneklerinin keşfedildiği uygulamalarımız, ders programının içinde verilirken öğrencinin kültür seviyesinin geliştirilmesi ve yetenekli olduğu alanların tespit edilmesi için çalışma yapılır. Bu süreç, müzik resitalleri, resim sergileri, dans, bale, drama gösterileri, sanat gecesi gibi birçok organizasyon ile desteklenir.


CV ATÖLYESİ

Kent Kolejlerinde öğrencilerin dahil olduğu her tür etkinlik, proje, sunum, yarışma, akademik gelişim süreci vb. bilgileri öğrencinin kendine ait oluşturulan online portfolyosunda birikir. Bu bilgiler CV atölyesinde verilen CV yazım tekniği atölye çalışmalarıyla birlikte, lise mezuniyetinde öğrenciye CV olarak teslim edilir. Kent Kolejinden mezun olan Anadolu Lisesi öğrencisi, kendi online portfolyosuna ve CV sine her daim ulaşabilecektir.


BOT (ÖZEL DERS SİSTEMİ)

Kent Kolejlerinde öğrencilerin ders içinde ya da sınav sonuçlarına göre tespit edilen kazanım ve konu eksiklikleri, BOT uygulaması bünyesinde okul saatleri içinde planlanan özel ders takviye programları ile desteklenir. Bu sayede yeni konulara geçilmeden, öğrencinin tam öğrenme sürecinin sağlanması için özel olarak çalışma yapılır. BOT özel dersleri birebir ya da grup halinde, okul saatleri içinde ya da haftaiçi okul sonrası Etütler kapsamında planlanır.


FÖY ODAKLI EĞİTİM SİSTEMİ

Kent Kolejlerinde eğitim planlaması, yaz ve kış dönemi seminer planlamalarında 3 kampüsün tüm yönetim ve eğitim öğretim kadrosunun bir araya gelerek oluşturduğu akademik çalıştaylar kapsamında ortak yapılır. Bu sistemde föy (ders planı) hazırlıkları önceden yapılarak içerik, kaynak seçimi, ödev vb. konularda ortak karar alınır. Eğitim öğretim başladığında ortak hazırlanan akademik takvime göre konular işlenir ve derslerde ortak hazırlanan föyler kullanılarak öğrencilerin gelişimleri desteklenir.


VELİ BİLGİ PAYLAŞIMI

Velilerimiz öğrencisinin gün içinde işlediği konuları, devam devamsızlığını, ödev takibini, eksik kazanımlarını ve telafi çalışmalarını, etüt, BOT, proje ve etkinliklerinin tamamını, her tür bilgi paylaşımı ve duyurumuzu online öğrenci takip sistemimiz e-kent üzerinden bilgisayar ya da mobil uygulama ile anlık olarak takip etmektedir.


SINAVA HAZIRLIK SİSTEMİ

Kent Koleji sınav hazırlık sistemi Kent Kolejleri’ne özel, Kent Koleji Eğitim Koordinatörlüğü, Ölçme Değerlendirme Merkezi, 3 ana kampüsün okul müdürlükleri ve branş öğretmenleri birlikteliğinde 300 kişilik bir akademik kadro ile kurgulanmış, 7.-8. ve 11.-12. sınıflarda Türkiye geneli sınavlarda çıkan tüm konuların geçmişe yönelik tekrar ve her tür telafi programını içeren bütüncül bir programdır.