6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
İLKOKUL PROGRAMI

İLKOKUL EĞİTİM PROGRAMI

Kent Kolejlerinde eğitimin temeli sevgiye dayalıdır. Tecrübeli sınıf öğretmenlerimiz tarafından 1. sınıfa başlayan öğrencilerimiz, 4. sınıfın sonuna kadar sevgi, şefkat ve özenle ortaokulun branşlaşma sürecine de hazırlanırlar. Mutlu çocuk öğrenir felsefesiyle kurgulanan anaokulu-ilkokul eğitim programımızda, yoğun akademik altyapı ve yabancı dil programının yanında haftaiçi ders programına entegre edilen zengin branş dersleriyle de çeşitli alanlarda kendilerini deneme imkanına sahip olurlar. KÖK (eğitim Koçluğu) sistemimiz sayesinde yetenekli oldukları alanların takip edildiği öğrencilerimiz, koçlarının yönlendirmesiyle küçük yaştan itibaren hobileri ve yetkinlikleri doğrultusunda ek branş alanlarında da kendilerini geliştirirler. İkokul ve ortaokul boyunca Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ek olarak İngilizce Maths & Science dersleri de işlenir.

Görüşme ve Erken kayıt dönemi için ;
Kayıt başvurusu

Kent'e Özel Koçluk (KÖK)

Kent'e özel koçluk sistemi dahilinde her öğrenci ayrı takip edilir. KÖK Komisyonu'nun öğrenciye özel hazırladığı SWOT analizleri doğrultusunda yine öğrenciye özel programlar oluşturularak her ay veliye raporlanır.

Kodlama

Kent’li öğrenciler yeni yüzyılın temel becerilerinden biri olan kodlama derslerini 1. sınıfta ders programı içinde alırlar. İlkokul kademesinde verilen kodlama eğitiminde temel amaç codeorg, scratch gibi oyunlar ve robot yapım atölye çalışmaları desteğiyle öğrencilerin algoritma becerilerinin geliştirilmesidir.

Laboratuvar Deneyimi

Fen Bilgisi derslerinin müfredata uygun konuları Fen laboratuvarında işlenir. Öğrencilerin laboratuvar ortamında deneysel çalışma süreçlerini gözlemeleri ve bizzat deneyimlemeleri sağlanır.

Portfolyo Eğitimi

Anaokulunda ve ilkokulda öğrenci, yıl boyu yaptığı çalışmaları derleyerek İngilizce ve Türkçe sunumlarla kendi velisi ile paylaşır. Kent kolejinde yılsonu gösterileri ve Kent Fest Bilimsel Proje sunumları yanında portfolyo sunumlar da breyin özgüven gelişiminde büyük önem taşır.

"BOT"

Bireysel Öğrenci Takibi

"Bireysel Öğrenci Takibi" ile özel ders uygulaması okulumzda 1. sınıftan 8. sınıfın sonuna kadar yapılmaktadır.

Yabancı DİL Programı

Cambridge University Press uygulama okulu olan okulumuzda anaokulundan lise sona kadar tüm seviyelerde yabancı dil eğitim programımız Cambridge Üniversitesi destekli sürdürülmektedir.

15 EK BRANŞ

Yaratıcı Drama

3 yaştan ilkokul 4. sınıfa kadar haftalık ders programı içinde, bu yaş gruplarıyla çalışmış uzman drama öğretmenlerince verilmektedir

Almanca

Ders programı içinde ilkokul sonuna kadar haftada 2 saat verilmekte, ortaokuldan itibaren seçmeli olarak devam etmektedir.

Görsel Sanatlar

Haftalık ders programı içinde Görsel Sanatlar Laboratuvarında verilen derslerimize görsel sanatlar öğretmenimiz girmektedir.

Binicilik

Anaokulu ve 1. sınıfta program içinde yer almaktadır. İstekli öğrencilerimiz binicilik eğitimini usta öğreticilerden alırlar.

Müzik

Nota, ses ve enstrüman eğitimi verilen müzik derslerimiz, küçük yaşlarda çocuk şarkıları, marşlar ve temel enstrüman eğitimiyle başlar.

Beden Eğitimi

Kapalı Spor Salonunda verilen derslerimize bu yaş gruplarıyla çalışmış beden eğitimi öğretmenlerimiz girmektedir.

Kodlama

Microsoft Office programları, code.org, scratch gibi programlarla algoritma becerilerini geliştirmeye yönelik verilen eğitimdir.

Kulüp Dersleri

Öğrenciler ilkokul 2. sınıftan itibaren 26 farklı branş dersinden birini seçerek ders programı dahilinde haftada 2 saat kulüp eğitimi alırlar.

İngilizce

Haftada 8 saat main course&skills öğretmeni, buna ek olarak da sınıf öğrt. eşliğinde Çift Dilli Eğitim öğretmeni tarafından verilir.

Yüzme

3 yaştan lise sona kadar her kademede haftalık ders programı içinde, uzman yüzme öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Buz Pateni

3 yaştan ortaokul sona kadar her kademede haftalık ders programı içinde verilmekte, kulüp dersleriyle desteklenmektedir.

Bale & Jimlastik

Anaokulu-ilkokul 1. sınıfta uzman branş öğretmenlerimizce verilmekte, 2. Sınıftan itibaren kulüp dersleriyle desteklenmektedir.

+26 Branşta Kulüp Dersi

Yabancı Dil Eğitimi

İlkokullarımızda Yabancı Dil Eğitimi
English Plus+ Çift Dilli Eğitim Desteği

Anaokulundan itibaren SKILLS derslerine 2 NATIVE (Yabancı) öğretmen girmektedir. 4. sınıfta çift dilli eğitime giriş , 5. sınıfta hazırlığa denk tamamlayıcı ingilizce programları uygulanmaktadır.

1. Sınıfta 11 saat İngilizce + 2 saat Almanca , 2. ve 3. Sınıfta 10 saat İngilizce + 2 saat Almanca , 4. Sınıfta 12 saat İngilizce + 2 saat Almanca dersleri verilmekte ve 5. sınıfta ise hazırlığa denk tamamlayıcı ingilizce programları uygulanmaktadır.

Yabancı Dil eğitimlerimiz Cambridge Üniversitesi destekli sürdürülmektedir.

Kolej Aktiviteleri