6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Kent Eğitim Kurumları Türkiye’deki ilk kampüsünü İzmir’de açmıştır. Kent Koleji ortak marka ismini kullanan okullarımızın kurucu şirketinin çalışma alanı eğitim olup, İzmir’deki eğitim camiasında Kent Koleji adıyla 10. yılına girmeye hazırlanmaktadır. Kurucu kurumun yönetim kurulu Başkanı Hızır MURTEZAOĞLU (eğitimci), yönetim kurulu üyeleri eski bakanlar Dr. Yılmaz KARAKOYUNLU, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN ve Anadolu Üni. E. Rektörü Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, TPE’den tescilli özel bir eğitim markası olan “Kent Koleji” markasını yaratıp yöneterek MEB onaylı programların en başarılı şekilde uygulanması için gerekli modeli ortaya koymuş ve denetlemektedirler.

Özel Kent Eğitim Kurumları, kuruluşundan bu yana yenilikçi eğitim uygulamaları, tecrübeli öğretmen kadrosu ve her yıl güncellenen programlarıyla kısa sürede İzmir’deki en iyi özel okullar arasında, eğitim camiasında yerini almış franchaise (isim hakkı) vermeden büyüyen bir zincir İzmir okuludur. İlk açılan kampüsü olan Güzelbahçe Kent Koleji’ni takiben Gaziemir, Karşıyaka-Çiğli, Alsancak, Narlıdere’de açtığı özel okullarla İzmir’in öne çıkan saygın eğitim markalarından birisi olmuştur. Kent Koleji’nin kurumsal dinamikleri, kökleri ve iradesi eğitim adına önemli çalışmalara imza atmış, yönetiminde bulunan duayen isimlerden gelmektedir.

Kent Kolejlerinde k12 düzeyinde (anaokulu-ilkokul-ortaokul-Anadolu lisesi) eğitim verilmekte, "Öğrenciye Özel Okul" konseptiyle bireysel öğrenci takibi ve ihtiyaçlarına göre akademik, sportif ve sanatsal takviye programlarıyla 21. yy becerileri doğrultusunda öğrencilerimiz çok yönlü olarak geleceğe hazırlanmaktadır.

Kurumsal Hedefler:
Büyüme çalışmaları kapsamında İzmir'de, Ege Bölgesinde ve büyük şehirlerde yeni okul kampüsü açılışları için çalışmalar sürdürmektedir. Kurucu tüzel kişilik olarak planlanan Kent Eğitim Kurumları Vakfı KENTVAK'ın açacağı İzmir Kent Üniversitesi de gerçekleşecek hedefler arasındadır.

Paylaş