"

Hakkımızda

Özel Kent Eğitim Kurumları, Türkiye'deki ilk kampüsünü 2012 yılında Güzelbahçe'de açmıştır. Ardından Gaziemir, Karşıyaka-Çiğli, Alsancak, Narlıdere de açtığı okullarla İzmir’in en saygın eğitim markalarından birisi olmuştur. Kent Koleji ortak marka ismini kullanan okullarımızın kurucu şirketinin çalışma alanı eğitimdir. Kurucu kurumun yönetim kurulu Başkanı Hızır MURTEZAOĞLU (eğitimci), Yönetim kurulu üyeleri eski bakanlar Dr. Yılmaz KARAKOYUNLU, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN ve Anadolu Üni. E. Rektörü Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN TPE den tescilli özel bir eğitim markası olan “Kent Koleji” markasını yaratıp yöneterek MEB onaylı programların en başarılı şekilde uygulanması için gerekli modeli ortaya koymuş ve denetlemektedirler. Okullarımızda k12 düzeyinde eğitim öğretim verilmektedir. Kent Koleji, tüm kampüslerinde "Öğrenciye Özel Okul" konseptiyle öğrenci takibi ve ihtiyaçlarına göre öğrencilerine akademik, sportif ve sanatsal takviye programlarıyla destek veren ve öğrencileri çok yönlü olarak geleceğe hazırlayan bir eğitim öğretim kurumudur. Kent Koleji okullarının eğitim ve yönetim denetiminde kendi yazılımı olan e-Kent Ubiap sistemi kullanılmaktadır. Sistem üzerinden müfredat planının uzaktan eğitim desteğide sağlanmaktadır.

Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli Kampüslerinde Anaokulu-İlkokul-Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinde, Alsancak'taki şubesinde anaokulu ve okul öncesi kademelerinde eğitim vermektedir. Büyüme çalışmaları kapsamında İzmir'de, Ege Bölgesinde ve büyük şehirlerde yeni okul kampüsü açılışları için sürdürülen çalışmaların yanında, kurucu tüzel kişilik olarak planlanan Kent Eğitim Kurumları Vakfı KENTVAK'ın açacağı İzmir Kent Üniversitesi gerçekleşecek hedefleri arasındadır.

Web sitemizden başvuru yaparak, telefonla ya da okullarımızı ziyaret ederek kurum yönetimi, idarecileri, öğretmenleri ve Kent Koleji ailesi ile tanışabilir; KENTİN EN İYİ EĞİTİM VE KAMPÜS OLANAKLARI, dil programları, yurt dışı eğitim ve diploma imkanları, kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz her konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş