"

Hakkımızda

Özel Kent Eğitim Kurumları, Türkiye'deki ilk kampüsünü 2012 yılında Güzelbahçe'de açmıştır. Ardından Gaziemir, Karşıyaka-Çiğli, Alsancak, Narlıdere de açtığı okullarla İzmir’in en saygın eğitim markalarından birisi olmuştur. TPE den tescilli özel bir eğitim markası olan “Kent Koleji” Bu markayı yaratıp yönetenler İzmir'e ve Türkiye'ye yıllarını vermiş STK lideri Kurucu Hızır MURTEZAOĞLU (eğitimci), eski bakanlar Dr. Yılmaz KARAKOYUNLU, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN ve Anadolu Üni. E. Rektörü Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in dir. Halen bu saygın isimler aynı zamanda Kent Koleji markası ile açılan okullarda MEB onaylı olarak danışmanlık görevlerini de icra etmekte kurucu şirket yönetim kurulu toplantılarına katılmak sureti ile eğitim kalitesini yükseltmek için kurucunun görevlerini başarılı bir şekilde yürütmesini sağlamaktadırlar. Okullarımızda k12 düzeyinde eğitim öğretim vermektedir. Kent Koleji, tüm kampüslerinde "Öğrenciye Özel Okul" konseptiyle öğrenci takibi ve ihtiyaçlarına göre öğrencilerine akademik, sportif ve sanatsal takviye programlarıyla destek veren ve onları çok yönlü olarak geleceğe hazırlayan bir eğitim öğretim kurumudur.

Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli Kampüslerinde Anaokulu-İlkokul-Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinde, Alsancak'taki şubesinde anaokulu ve okul öncesi kademelerinde eğitim vermektedir. Büyüme çalışmaları kapsamında İzmir'de, Ege Bölgesinde ve büyük şehirlerde yeni okul kampüsü açılışları için sürdürülen çalışmaların yanında, kurucu tüzel kişilik olarak planlanan Kent Eğitim Kurumları Vakfı KENTVAK'ın açacağı İzmir Kent Üniversitesi gerçekleşecek hedefleri arasındadır.

Web sitemizden başvuru yaparak, telefonla ya da okullarımızı ziyaret ederek kurum yönetimi, idarecileri, öğretmenleri ve Kent Koleji ailesi ile tanışabilir; KENTİN EN İYİ EĞİTİM VE KAMPÜS OLANAKLARI, dil programları, yurt dışı eğitim ve diploma imkanları, kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz her konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş