6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT AKTİVİTELER


Kent Koleji z-space

Z-Space Sanal Gerçeklik

İzmir’deki okullar arasında ilk kez ce sadece Kent Kolejlerinde bulunan Z-space uygulaması ile brans dersleri verilirken sanal gerçeklik desteğiyle öğrenciler için görselleştirilebilen konularda daha kalıcı öğrenme sağlanması amaçlanır.

Kent Koleji buz pateni

Buz Pateni Pisti

Buz pateni Kent Koleji kampüslerinde anaokulu, ilkokul ve ortaokulda ders programı içinde verilmektedir. Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli kampüslerimizin tamamında bulunmaktadır. Şube anaokullarımız da ders programı dahilinde kampüs buz pateni pistinde buz pateni eğitimi almaktadırlar.

İzmir Kent Koleji Kapalı Yüzme

Kapalı Yüzme Havuzu

Yüzme Kent Koleji kampüslerinde anaokulu, ilkokul ve ortaokulda ders programı içinde verilmektedir. Dileyen lise öğrencilerimiz de kulüpler kapsamında haftada 2 saat düzenli yüzme dersine girerler. Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli kampüslerimizin tamamında bulunmaktadır. Şube anaokullarımız da ders programı dahilinde kampüs kapalı yüzme havuzlarında yüzme derslerini almaktadırlar.

İzmir 3d Salonu

3D Sinema Salonu

Kampüsümüzdeki 3 boyutlu sinema salonumuzda ilkokuldan lise sona kadar tüm sınıflarda müfredatla uyumlu konuları destekleyen 3D teknolojisi bulunmaktadır.

Kent Koleji Gezegen Evi

Gezegen Evi

Kent Koleji Gaziemir kampüsünde bulunan Gezegenevi, tüm kampüs ve şubelerin kullanımına açıktır. Ders programı dahilinde ve şehir içi geziler kapsamında tüm öğrencilerin Uzay bilimleri ve okyanus araştırmalarını konu alan birçok konuda genel kültürlerini ve ilgi alanlarını besleyen 360 derece yayın teknolojisinden yararlanılarak Kent Koleji öğrencileri için oluşturulmuş özel bir tesistir.

İzmir Kent Koleji Kütüphane

Kütüphane

Okul kütüphanelerimiz öğrencilerimizi araştırmaya ve okumaya şevk eden özel tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Kampüsümüzde araştırma yapacakları, ders çalışabilecekleri büyük bir bilgi kaynağına sahip bir kütüphane öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Anaokulu öğrencilerimiz de dahil olmak üzere düzenli olarak kütüphane kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca Yönetim kurulu üyemiz yazar Dr.Yılmaz Karakoyunlu’nun kendi kütüphane arşivinden okul kütüphanelerimize hediye ettiği 1000 adet kitap da öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

futbol

Futbol

Futbol eğitmeni ile birlikte kurulan Kent Koleji Okul takımı antremanları, maç hazırlıklarını Kulüp ders saatinde hazırlanarak, maçlara hazırlanıyorlar.

basketbol

Basketbol

Basketbol eğitmeni ile birlikte kurulan Kent Koleji Okul takımı antremanları, maç hazırlıklarını Kulüp ders saatinde hazırlanarak, maçlara hazırlanıyorlar.

Tenis

Tenis

Tenis eğitimi alacak öğrencilerimize tenis eğitimi kulüp saatlerinde verilmektedir.