6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
ORTAOKUL PROGRAMI

ORTAOKUL EĞİTİM PROGRAMI

Kentli öğrenciler ortaokulda akademik ve sosyal gelişimleri takip edilerek, 5. sınıftan 8. sınıfın sonuna kadar aldıkları alt yapı ile lise kademesine hazır olurlar.

5. sınıfta öğrencilerimize Hazırlığa denk yoğunlaştırılmış İngilizce programı verilirken takip eden sınıflara da akademik hazırlık yapılır. 6.,7. ve 8. sınıf akademik çalışmaları hafta içi ve hafta sonu etütleri, birebir özel dersler ile desteklenir. 7. ve 8. sınıfta Kent LGS programı ile sınav hazırlık programına dahil olurlar. İkokul ve ortaokul boyunca Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ek olarak İngilizce Maths & Science dersleri de işlenir.

Görüşme ve Erken kayıt dönemi için ;
Kayıt başvurusu

"KÖK"

Kent'e Özel Koçluk Sistemi

Kent'e özel özel koçluk sistemi dahilinde her öğrenci ayrı takip edilir. KÖK Komisyonu'nun öğrenciye özel hazırladığı SWOT analizleri doğrultusunda yine öğrenciye özel programlar oluşturularak her ay veliye raporlanır.

"BOT"

Bireysel Öğrenci Takibi

Türkiye'de ilk defa Kent Kolejinde başlayan BOT sistemi ile ilkokul 1. sınıftan 8. sınıfın sonuna kadar tüm Kent'li öğrenciler okul saatleri içerisinde Matematik, Fen, Türkçe derslerinden eksik oldukları konularda özel ders alırlar.

"İ-BOT"

İngilizce BOT

Kentli öğrenciler 4. sınıftan itibaren ortaokul sonuna kadar İngilizce öğretmenlerinden İngilizce özel ders alır, etüt saatlerinde ve büyük tenefüslerde yabancı dil öğretmenleriyle belirli programlar dahilinde pratik yaparlar.

Kodlama

Kent'li öğrenciler KODLAMA eğitimini 1. sınıftan itibaren haftalık ders programı içerisinde alırlar.

Yoğun İngilize

Ortaokul eğitimi 5. sınıfta devreye giren haftdaa 20 saat yoğunlaştırılmış İngilizce programı ile başlar. Öğrenciler bu süreçte diğer temel branşlarda da 6. sınıfa hazırlanır.

6 Seçmeli Yabancı Dİl

Ortaokul öğrencileri İniglizce derslerinin yanında , Almanca , İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Çince yada Rusça derslerini seçmeli olarak alabilirler.

9 EK BRANŞ

Seçmeli Yabancı Dil

5. sınıftan itibaren öğrenci 2. dil eğitiminde ilkokulda aldığı Almanca’ya devam edebilir ya da İspanyolca, Çince, Rusça, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca dillerinden birini seçebilir.

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar laboratuvarında uzman branş öğretmeni tarafından verilir. İlgili ve yetenekli öğrenciler kulüp dersleriyle de desteklenir ve yarışmalara hazırlanırlar.

Müzik

Müzik dersliğinde uzman branş öğretmeni tarafından verilir. İlgili ve yetenekli öğrenciler kulüp dersleriyle de desteklenir ve resitallere hazırlanırlar. Program içinde enstrüman eğitimi de verilir.

Kodlama

Kodlama derslerinde öğrenci algoritma yeteneğini geliştiren çalışmalar yaparak kendi robotunu tasarlar, kodlama kulüp öğrencileri ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılırlar.

Model Uçak

Kulüpler kapsamında ilgili öğrencilerin yararlandığı bir derstir. Uzman öğretici tarafından verilen derslerde, isteyen öğrenciler ulusal düzeyde yapılan yarışmalara katılmaktadır.

İngilizce

5. sınıfta Hazırlığa Denk İngilizce Eğitimi ile haftada ortalama 20 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. 5.-6. Sınıf ücretsiz haftasonu kurslarıyla da desteklenen yoğun İngilizce programıdır. 7.-8. Sınıfta da İngilizce eğitimi haftada 8 saat olarak devam eder.

Yüzme

Haftalık ders programı içindeki planlama dahilinde kampüsteki kapalı yüzme havuzunda yetkin yüzme öğretmenleri tarafından verilir. Yetenekli öğrenciler okul takımı ya da okulun spor kulübüne yönlendirilerek yarışmalara hazırlanırlar.

Buz Pateni

Haftalık ders programı içindeki planlama dahilinde kampüsteki kapalı buz pateni pistinde eğitim alırlar. İlgili öğrenciler buz pateni kulübünde çalışmalarını pekiştirirler.

+26 Branşta Kulüp Dersi

Öğrenciler, haftaiçi ders programı dahilinde haftada 2 saat kulüpler kapsamında 26 farklı branş içinden tercih ettiği ya da ilgili/yetenekli olduğu branşta uzman öğretmeninden eğitim alırlar.

Yabancı Dil Eğitimi

Ortaokullarımızda Yabancı Dil Eğitimi
5. Sınıf Hazırlığa Denk İngilizce Programı

Ortaokul eğitimi 5. sınıfta devreye giren haftada 20 saat yoğunlaştırılmış İngilizce programı ile başlar. Öğrenciler bu süreçte diğer temel branşlarda da 6. sınıfa hazırlanır.

Kentli öğrenciler 4. sınıftan itibaren ortaokul sonuna kadar NATIVE (yabancı) öğretmenlerden İngilizce özel ders alır, etüt saatlerinde ve büyük tenefüslerde yabancı öğretmenlerle belirli programlar dahilinde pratik yaparlar.

5. Sınıfta 20 saat İngilizce + 2 saat seçmeli dil, 6. Sınıfta 12 saat İngilizce + 2 saat seçmeli dil, 7. ve 8. Sınıfta 8 saat İngilizce + 2 saat seçmeli dil dersleri verilmektedir.

Yabancı Dil eğitimlerimiz Cambridge Üniversitesi destekli sürdürülmektedir.

Kolej Aktiviteleri