6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Felsefemiz & Misyonumuz

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Özel İzmir Kent Koleji felsefesi; okul armasını bireyin hayat boyu gurur ve onurla taşıma felsefesidir. Bu arma Kent Koleji’nin misyonunda bulunan bütün hedeflerini Özünde taşır. Özel Kent Koleji’nin amacı, bireylerin ahlaki, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemektir. Bireyler destek ve saygı gördükleri bir toplumda başarılı olurlar. Uyguladığımız eğitim programları sayesinde Öğrenciler Kent Koleji`nde edindikleri bilgi ve akademik becerilerinden yararlanarak soru sorup cevap aramayı, araştırmayı, keşfetmeyi ve üretmeyi Öğrenirler. Bu sayede bulurlar, keşfederler ve icat ederler. İKK'nin en büyük felsefesi, bu topraklarda daha Önce yetişmiş ve insanlığın ışığı olmuş Aristoları, İbn-i Sinaları, Mimar Sinanları, Mevlanaları ve Atatürkleri yetiştirmektir. Bu felsefe çatısı altında toplanan İKK ailesi; eğitimcileri, Öğrencileri ve velileri ülkemizin muasır medeni ve uygar ülkeler nezdinde lider ülke olmasında büyük rol oynayacaklardır.

Misyonumuz

Özel Kent Koleji bir Türk eğitim kurumudur. Kent Koleji ulusal değerlerine saygılı, lider dünya vatandaşları yetiştirme ülküsüyle eğitim yolculuğuna çıkmıştır. Kent Koleji’nde her bir Öğrenci için Özel eğitim ve Öğretim programı hazırlanır. KÖK (Kent’e Özel Koçluk) eğitim sistemi Türkiye’de başka hiçbir okulda uygulanmayan Özel model eğitim sistemidir.

Bu sistem sayesinde;

Atatürkçü düşünceye Önem veren,
Ulusal değerlerine saygılı,
Dünya vatandaşı,
Sosyal gelişimini tamamlamış,
Paylaşımcı,
üretken,
Sorgulayan,
Sorumlu ve duyarlı,
Lider,
Özgüvenli,
Özgürlükçü,
Ahlaklı,
Araştırmacı,
Toplum Önünde kendini ifade edebilen,
Doğa sevgisi ve çevre bilinci gelişmiş,
İnsan haklarına saygılı,
Türkçeyi ve en az iki yabancı dili çok iyi kullanabilen,
Spora Önem veren,
Sanata değer veren,
Bilim ve Teknolojiyi etkin şekilde kullanabilen,

Kendine Özgü yeteneklerini en üst düzeyde kullanma yetisine sahip bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Paylaş