6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
YAZILIM ve KODLAMA EĞİTİMİ

Anaokulu ve İlkokulda Kodlama Dersi

Çocuklarımız doğru ve sağlıklı bir şekilde bilgisayar kullanmayı öğrenir. Kodlama öğrenerek analitik düşünmeyi geliştirir ve Office programlarını eğlenceli hale getirip akademik hayatlarına destek olur.
Kodlama Nedir ?

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlmelerin bütünü anlamına gelir.
Amacımız çocuklarımızın erken yaşta algoritmik düşünme becerilerini kazanarak farklı alanlarda da sorunlarla karşılaşmaları durumunda, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek ve problem çözebilmeleri kolaylaştırmaktır.


Kodlama Artık Zorunluluk

Öğrencilerimiz ilkokulda bilgisayar çevre elemanları ve ofis uygulamalarını öğrenirken kodlama esaslı oyunlara da başlıyorlar. Ortaokulda Arduino ve robotik kodlamaya geçiyoruz. Lisede çalışmalarımız web tasarım esaslı devam ediyor. Kodlama kulüp öğrencilerimiz ise hazırladıkları robotlarla yarışma ve liglere hazırlanıyorlar.


Scratch - Code.Org - LEGO

Kodlama eğitimi anaokulunda LEGO dersleri ile başlar ve öğrencinin parça/bütün ilişkisini kurmaya yönelik temel eğitim bu kademede verilmeye başlar.

Anaokulu ve ilkokul seviyesindeki öğrencilere bahsedilen bu nitelikler kazandırılmaya çalışılırken yaşlarına uygun olacak şekilde hazırlanmış uygulamalar ve oyunlar kullanılmaktadır.

Scratch , Code.org vb uygulamalar kullanılarak öğrencileri doğrudan karmaşık kod yazma eylemine sokmadan sürükle bırak işlemi ile gerekli program parçacıklarını uygun yerlere getirip birleştirmeleriyle programlarını oluşturmaları sağlanmaktadır.

Microsoft Office

Microsoft firmasının sunduğu ofis program paketinin tamamıdır. Öğrencilerimiz kelime işlemci programı WORD ile yazı dökümanları hazırlayabilir , Elektronik tablo programı EXCEL ile kodlanabilir dökümanlar yaratılabilir ve sunu hazırlama programı POWERPOINT ile sunum hazırlayabilirler.


Arduino ile Robotik Kodlama

Ortaokul öğrencilerimiz kodlama derslerinde , Arduino Eğitim seti ile robotik kodlamayı öğrenirler.

Arduino Nedir?

Ardunio kütüphaneleri ile kolaylıkla programlayabileceğimiz Analog ve dijital sinyalleri alarak işleyebileceğimiz, sensörlerden gelen sinyalleri kullanarak çevresiyle etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabileceğimiz, tasarladığımız projeye özgü olarak dış dünyaya hareket , ses , ışık gibi tepkiler oluşturabileceğimiz bir platform.

Ardunionun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi gwliştirebilirsiniz.

Neden Arduino?

  • Basit ve açık programlama ortamı olması
  • Ardunio yazılımı yeni başlayanlar için oldukça kolay bir ortam sunar
  • Açık kaynak olması. Devamlı gelişebilen bir ortam sunar.
  • Donanım içeriği ile öğrencilerin ince kas gelişimine faydası olması
  • Bilgisayar başında geçirilen süreyi daha verimli hale getirir.

Arduino ile Neler Yapılır?

  • Çizgi izleyen robot
  • Ortam sıcvaklığı ve nem ölçümü
  • Radyo frekanslı kapı kilidi
  • Uzaklık ölçümü
  • Ardunio ile kahve makinesi

Photoshop ve C Programlama Dili

Lisede yazılım ve kodlama eğitimimiz web tasarım esaslı devam ediyor. Kodlama kulüp öğrencilerimiz ise hazırladıkları robotlarla yarışma ve liglere hazırlanıyorlar.

Photoshop

Photoshop, önceden oluşturulmuş grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı vektörel olarak değiştirip yapılandırabileceğiniz bir resim editörüdür. Yani photoshop, yeni bir resim oluşturmaktan daha çok var olan resimler üzerinde düzenlemeler yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Photoshopta; Renklerle ve Efektlerle çalışma , Fotomontaj , Onarma / yapılandırma , Kolaj , HDR ve Panoromik Resimler oluşturma ve benzeri işlemler yapılabilmektedir.


C Programlama Dili

C Programlama dili Dennis Ritchie tarafından UNIX işletim sistemi için geliştirilmiş ve ilk olarak UNIX işletim sistemi üzerinden uygulanmıştır. C dilinin aktif olarak çalışan geliştiriciler tarafından tasarlanmış, oluşturulmuş ve test edilmiş bir programlama dili olmasından dolayı bir programcıya tam olarak ihtiyaç duyduklarını vermektedir.

C oldukça basit bir dildir ve en popüler programlama dilleri arasındadır. C dilini biliyorsak bir çok modern programlama dilini kısa sürede öğrenebiliriz.

Kampüslerde Yazılım ve Kodlama

Yazılım ve kodlama derslerimize ait tüm fotoğraflara ulaşmak için tıklayın..