6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Sınava Hazırlık Programı

Kent Koleji Sınav Hazırlık Merkezi

Kent’te Sınav Hazırlık Programının temel amacı, öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamadan kendine güvenli bir şekilde üst kademeye geçmesi ve akademik temellerinin güçlü olmasını sağlamak, bu temelle onu hedeflediği üniversite ve bölüme yerleştirecek ortamı sağlamaktır. Bu amaçla, her kademede ilgili kademenin ihtiyaçlarını destekleyen özel programlar uygulanmaktadır. Öğrenci motivasyonu yüksek tutularak etkinliklerle, bireysel ve grup çalışmalarıyla hem akademik hem de pedagojik açıdan desteklenir.
Kent Eğitim Kurumları’nda okumakta olan herhangi bir kademedeki öğrencinin
ETÜT, ÖZEL DERS, KONU TEKRARI gibi her tür ihtiyacı okul tarafından her öğrenciye özel BİREBİR
takip edilip karşılanmakta ve raporlanmakta, dışarıdan herhangi bir takviyeye ihtiyaç duyulmamaktadır.
ÖLÇME DEĞERLENDİRME

Kent Eğitim Kurumları’nda Sınav değerlendirme ve analiz süreci, Gaziemir Kampüs’te kurulan Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yürütülmekte, tüm kampüslere buradan sürekli bilgi servis edilmektedir.

Kent Eğitim Kurumları Ar-Ge Departmanı tarafından Kent Kolejleri’ne özel kurulan online öğrenci takip programı E-kent UBIAP üzerinden öğrencilerin akademik performansları birebir takip edilmekte, her bir öğrencinin akademik alandaki bireysel eksikleri tespit edilip takviye programına alınmakta ve tüm süreci veli ile paylaşılmaktadır.

ORTAK SINAVLAR

Okullarımızda yapılan tüm sınavlar, İzmir genelindeki tüm Kent Koleji Kampüslerinde ortak düzenlenmekte ve aynı gün aynı saatte ortak yapılmaktadır. Sınav sonuçlarının analizleri Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde test sınavlarını takip eden 24 saat içinde, klasik sınavları takip eden 1 hafta içinde yapılmakta, klasik sınavlar dahil olmak üzere her sınav için soru bazında kazanım detaylı öğrenciye özel bireysel inceleme yapılmaktadır. Takip eden 24 saat içinde kazanım eksikleri ve ilgili soruların telafi programları e-kent üzerinden online olarak veli ve öğrenciye bireysel rapor olarak gönderilmektdir.

LGS / AYT - TYT


LGS / AYT-TYT hazırlık sürecinde öğrencilerimizin Türkiye genelindeki sıralamalarını da takip edebilmek ve kendilerini denemelerini sağlamak adına öğrenciler sıklıkla Türkiye geneli deneme sınavlarına da alınmaktadır.

7.-8. ve 11.-12. sınıflarımız, sınav hazırlık süreçleri dolayısıyla çok daha yoğun bir programla hazırlanmaktadırlar. Yaz tatili sonunda öğrencilerin hazır bulunuşluk sınavından sonra yapılan HIZLANDIRMA PROGRAMI ile telafileri yapılmakta, (Lisede 9-10. sınıf konuları da program dahilinde tekrar edilerek) geçmiş senelerin eksiklikleri giderilerek sınav hazırlık sürecine girilmektedir.

Tüm bu çalışmalar yapılırken, öğrencinin psikolojik olarak sınav kaygısı yaşamaması, akademik alt yapısını güçlendirmesi ve kalıcı öğrenme gerçekleşmesi amacıyla da PDR bölümü destekli planlamalar ve çalışmalar da her daim devam edtmektedir. Yıl boyunca düzenlenen etkinlikler, öğrencilerimizin sınav motivasyonunun yüksek tutulması ve sınav kaygılarının azalmasını amaçlayan bireysel ve grup çalışmalarıyla da öğrenci desteklenmektedir.

İLKOKULDA SINAV KAVRAMI
Öğrencilerimizin, akademik performans takipleri ilkokul 2. ve 3. sınıfta sınav kavramı ile tanışmadan önce alıştırma amaçlı etkinlikler desteğiyle yapılmaktadır.

4. sınıftan itibaren yapılan tüm deneme sınavları ve klasik sınavların tamamında kazanım analizi ve telafi programı yapılarak öğrencinin eksik kazanımları da takip edilir.