6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Ölçme ve Değerlendirme

Ölçme ve Değerlendirme

Ölçme ve Değerlendirme Süreçleri

Kent Eğitim Kurumları’nda bir öğrencinin akademik açıdan gelişiminin temel kurgusu ölçme aşaması ile başlamaktadır. Yapılan akademik performans etkinlikleri ya da sınavları kapsayan ölçme aşamasını takiben akademik kadrodan gelen sonuçlar, Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından analiz edilir ve sonuçları akademik kadro ve veli ile paylaşılır. 3. aşama olan analizlerin değerlendirilmesi ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre destek programlarının oluşturularak uygulanmasında okul müdürlükleri ve öğretmenler görev alırlar.

Kent Eğitim Kurumları’nda bilimsel sürecin ortaya koyduğu bulgular, her bir öğrencinin akademik performansı açısından bireysel olarak takip edilmekte ve özel destek programları hazırlanmaktadır. Tüm süreç, aşama aşama veli ile paylaşılmaktadır.
1) Hazır Bulunuşluk Sınavları

Yaz dönemi sonunda akademik kavramlar ve ders içeriklerinden uzak kalan öğrenciler için, eğitim öğretim yılı başlamadan önce Hazır Bulunuşluk sınavı yapılır ve geçmiş senenin telafileri uygulanır.
2) Akademik Duruma Göre Öğretim Programı

Öğrencilerin ihtiyacı olan akademik desteğin homojen sınıf ortamında her bir öğrenciye eşit olarak verilebilmesi adına, önce sınıf bazında akademik durumları belirlenir, sonrasında buna göre bir takviye programı ve akademik takvim çizelgesi uygulanır. Özellikle 7.-8. ve 11.-12. Sınıflar için geçerli olan sınav hazırlık sürecinde 2 sene boyunca öğrencilerin akademik gelişim takipleri ve destek programları bu şekilde daha verimli verilmektedir.
3) Kazanım Değerlendirme Süreci

Kent Eğitim Kurumları bünyesinde Türkiye Geneli deneme sınavları ve klasik sınavlar dahil tüm sınavların kazanım değerlendirme analizleri yapılır ve eksik konulardaki takviye programları her sınavı takiben uygulanır. Süreç veliye raporlanır.
4) İngilizce Kur Sistemi

Ortaokuldan itibaren her sene başı İngilizce kur sınavı yapılmakta, İngilizce derslerinde kur sistemi uygulanmaktadır. İngilizce eğitimleri öğrencinin İngilizce seviyesine uygun homojen bir ortamda verilmektedir.
5) Cambridge / TOEFL Sınavları

Okulumuz Cambridge ve TOEFL Sınav merkezidir. İsteyen öğrencilerimiz ilkokul 3. sınıftan itibaren Cambridge ya da TOEFL sınavlarına girerek İngilizce seviyesini uluslararası ölçekte de gözlemleyebilmektedir.
6) Sınavlarla Akademik Gelişim Takibi ve Online Destek Programları

Tüm sınavlarımız tüm kampüslerimizde ortak sınav uygulamasıyla yapılmaktadır. İlkokulda ilk 3 sınıfta branş derslerine yönelik akademik etkinlik çalışmaları, 4. sınıfta Okulistik kazanım izleme sınavları, ortaokulda Sebit V-Cloud deneme sınavları, lisede ise Raunt ile öğrencinin Türkiye genelindeki akademik sıralaması da güncel olarak takip edilmekte ve desteklenmektedir.