6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

Öğrencimiz MUNLINE'20 konferansında "Outstanding Delegate" (Seçkin Delege) ödülünü almıştır.

Güzelbahçe Haberi - 17 Mayıs 2020, Pazar
2675
Paylaş

MUN (Model United Nations - Model Birleşmiş Milletler), lise ve üniversite seviyesinde öğrencilerin katıldığı ve Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, öğrenciler tarafından, çoğunlukla Ingilizce olarak, canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen bir simülasyondur. İngilizce konferanslar, özellikle başarılı yabanci dil edinimini desteklemeleri açısından, öğrencilerimiz için çok önemli bir rol oynamaktadır. Konferansın organizasyonu, komitelerin oluşturulması, komitenin ana hatlarını oluşturan çalışma kâğıtlarının hazırlanması gibi görevler de ev sahibi okulun öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor. Koronavirus nedeniyle MUN konferansları son üç aydır çevrimiçi (online) olarak düzenlemektedir.

 

Güzelbahçe Kampüsü Anadolu Lisesi, KENT-MUN Kulübü öğrencimiz, bir MUN konferansı olan ve sanal bir ortamda online ve İngilizce olarak gerçekleştirilen MUNLINE'20 konferansında dereceye girerek "Outstanding Delegate"

(Seçkin Delege) ödülünü almıştır. Öğrencimiz konferansta, Birleşmiş Milletler Kalkınma İçin Bilim ve Teknoloji Komisyonu'nun (United Nations Commission on Science and Technology for Development) bir delegesi olarak Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'i başarıyla simüle ederek ödül almaya hak kazanmıştır. Sevgili öğrencimizi ve KENT-MUN Club'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.