Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR MUN BAŞARISI!

Genel - 23 Aralık 2020, Çarşamba
264
Paylaş

     Öğrencilerimiz bu zor günlerde bile yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. 9.MUN (Model United Nations/Model Birleşmiş Milletler) konferansı olan CEVRIMIÇI NAMUN 2020'de Güzelbahçe KENT-MUN Kulübü 10A Sınıfı öğrencimiz Sudenaz Arife Turan dereceye girerek Onur Ödülü almıştır. Sudenaz Turan, konferansta UNICEF komitesinde Japonya delegesi olarak Kent Koleji Delegasyonunu temsil etmiş ve dünya çocuk haklarının ve eğitiminin savunulması konusunda göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı bu ödülü almaya hak kazanmıştır.  Konferansa katılan 8 öğrencimiz katılım sertifikası almıştır. Bu başarıya katkısı olan tüm çalışan ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

MUN NEDİR?

    Ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen MUN konferansları, Birleşmiş Milletlerin resmi dili olan İngilizce dilinde yapılmakta ve dil becerilerinin kullanılması ve gelişmesinde, özellikle de konuşma becerisinin gelişmesinde önemli katkılar sağlamaktadır. 18, 19 ve 20 Aralık 2020 tarihlerinde 9'uncusu düzenlenen MUN (Model United Nations / Model Birleşmiş Milletler) konferansı CEVRIMIÇI NAMUN 2020 olarak yapılmıştır. NAMUN 2020 Konferansı'na yaklaşık 400 delege katılmış ve delegeler 6 ayrı komitede yarışmıştır.

Kent Koleji MUN Kulübü öğrencileri, geçtiğimiz yıllarda da MUN konferanslarında elde ettikleri başarılarla hem genel kültürleri, hem yarışma becerileri ve özgüvenleri hem de İngilizce seviyeleriyle Kent Ailesinin gururu olmuştur. Emeği geçen tüm çalışan ve öğrencilerimizi kutlarız.