6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

Aziz Kocaoğlu Kent Ailesine Katıldı

Genel - 23 Aralık 2022, Cuma
1828
Paylaş

Aziz Kocaoğlu Kent Ailesine Katıldı

 

10. yılında büyüyen ve köklenen Kent Koleji güçlü yönetim kadrosu ile fark yaratmaya devam ediyor. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Üyesi olarak  E.  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz KOCAOĞLU Kent ailesine katıldı. Engin bilgi ve tecrübesi ile yaptığı katkıları Yönetim Kurulu Üyesi olarak Kent Koleji’nde sürdürecek olan Sayın Aziz KOCAOĞLU Türkiye’nin saygın Belediye Başkanları arasında gösteriliyor.

 

14-15 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak Kent’e Kabul Sınavı ile yeni dönem öğrencilerini ağırlayacak olan Kent Koleji Türkiye’nin saygın eğitimcileri ve devlet adamlarından oluşan Yönetim Kurulu ile yoluna devam ediyor.

 

Aziz KOCAOĞLU Yakından Tanıyalım;

Kent Koleji Yönetim iradesine güç katan Sayın Aziz KOCAOĞLU 12 Eylül 1948 tarihinde Tokat'ın Erbaa ilçesinde doğdu. Belediyeci bir aileden gelen Kocaoğlu'nun babası Erbaa belediye başkanlığı, dedesi ise Tokat il genel meclisi üyeliği yapmıştır. İlk ve orta öğrenimini Erbaa'da lise öğrenimini İstanbul ve Malatya'da tamamladı. 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden (şimdiki adıyla Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) mezun oldu. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi’nden İşletme dalında yüksek lisans derecesi aldı. 2004-2019 yılları arasında üst üste seçilerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak uzun yıllar İzmir halkına hizmet verdi.

 

 

Dr. Sayın Yılmaz KARAKOYUNLU’ya Teşekkür Ederiz

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli edebiyatçılarından biri olması yanında entelektüel kimliği ile uzun yıllar Kent Koleji ailesine önemli katkılarda bulunan sağlık sorunları nedeniyle görevini devreden E. Devlet Bakanı Dr. Sayın Yılmaz Karakoyunlu’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

Atatürkçü düşünce siteminden yola çıkan Yönetim Kurulumuz; Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hızır MURTEZAOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Aziz KOCAOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN,  Yönetim Kurulu Üyesi olarak Sayın Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN, üreten bir topluma katkı sağlamının sorumluluğu ile ilerlemektedirler.