Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

KENT KOLEJİ'NDE ONLİNE EĞİTİM BAŞLADI!

E-KENT 7/24 EVDE OKUL İLE ÖĞRETMENLERİNİZ CANLI BAĞLANTIYLA EVİNİZDE!

Dünyamız ve ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu günler sağduyulu davranışlarımızla birlik beraberlik sağlamamız, hem kendimiz hem de geleceğimiz olan evlatlarımız için paniğe kapılmadan her şeye rağmen moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmamız ve değerli sağlıkçılarımızın/devlet kurumlarımızın yaptığı resmi açıklamaları dikkate almamız gereken kritik günler.

Biz Kent Ailesi olarak gerekli hassasiyetle evde kalma kuralına uyuyor, bunun yanında çocuklarımızın eğitimi için de tüm idari ve eğitimci kadromuzla evden çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle uzun süredir yapılan hazırlıklarımız dahilinde E-kent 7/24 EVDE OKUL canlı yayınla online eğitim uygulamamız planladığımızdan biraz daha erken olsa da 23 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle devreye alındı. Çocuklarımız okula gelemiyor, ama öğretmenlerimiz evlerinize gelerek derslere canlı yayınla devam ediyor.

KENT’Lİ ÖĞRENCİLER İÇİN EVDE CANLI YAYIN DERSLER BAŞLIYOR!

Uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğumuz, her bir dersin yıllık ve günlük müfredat planı ve kazanımlarına göre toplam 28bin föyden (ders planı ve ders anlatımı) oluşan sistemimiz 2 senedir öğretmenlerimizce derslerden önce hazırlık amaçlı günlük olarak kullanılıyor. Ders föylerimiz için 2020-2021 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim içerikli olarak öğrencilerimizin kullanımına da açılmak üzere hazırlandı. Bu, öğrencilerimize önümüzdeki yıl Kent’li olmanın ayrıcalığını hissettirecek önemli uygulamalarımızdan bir diğeri olacak. Bu vesileyle Türkiye’de birkaç okulun gerçek anlamda yapabildiği canlı yayınla online eğitim ve içerik planlamasını sistemimizi hızlandırılmış bir şekilde devreye sokmuş olduk. Canlı yayın sınıflarının oluştuğu yeni e-kent sistemi 22 Mart Pazar günü saat 13:00 itibariyle veli ve öğrencilerimizin kullanımına açıldı.

Bu sistem sayesinde 1-12. sınıf arası tüm kademelerde öğrencilerimiz e-kent şifreleriyle sisteme girebiliyor, online ders programı modülünden kendilerine verilen program çerçevesinde canlı yayın sınıflarına dahil olarak evden de eğitim öğretimlerine kesintisiz olarak devam edebiliyor, ders notlarına ulaşabiliyorlar.

Canlı yayında dersleri veren öğretmenler, Kent Koleji kampüslerinden birinde hali hazırda eğitim öğretim vermekte olan öğretmenlerimiz içinden belirlenen kendi öğretmenlerimiz. Derslerin tekrarı olmuyor, bu nedenle saatlerini kaçırmamaları önemli.

Değerli Velilerimiz;

Sizlerden isteğimiz öğrencilerimizin öğretmenleri online ders işlerken teknik donanımları eksiksiz bir şekilde (yeterli internet bağlantı kotası, çalışan hoparlör ve ihtiyaç halinde webcam’i bulunan bilgisayar), tam konsantrasyonlarını sağlayacak ortamı onlar için oluşturarak onlara ve bizlere destek olmanız.

Sistemin denemeleri henüz yapılmadan devreye alındığı için online dersin aktif çalışacağı e-kent’in yeni ara yüzü ve 23 mart itibariyle Türkiye geneli yaşanan yoğunlukta canlı ders esnasında yaşanacak herhangi aksilik ile ilgili şimdiden anlayışınıza teşekkür ediyor, yaşanabilecek her türlü aksilikte eğitim öğrencimizin koçu veya  okul idaresi ile iletişime geçmenizi istiyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz;

E-kent 7/24 EVDE OKUL uygulaması ile derslerimiz yeni oluşan bu sürece göre tekrar programlanmış şekilde 1.-12. sınıf arası tüm kademelerde kaldığımız yerden devam ediyor. Sınav gruplarımız olan 8. ve 12. sınıflarımız ara vermeden sınavlarına hazırlanıyorlar. Öğretmenlerimizin evde bulunacağınız sürede zamanınızın boşa geçmemesi için büyük emekle hazırlandıkları bu uygulamada size düşen derslerin online saatlerini kaçırmamanız, ders esnasında dikkatinizi dağıtacak her tür faktörden uzak, ders kaynaklarınızla hazır olarak derse katılmanız ve ödev, tekrar vb. sorumluluklarınızı tam olarak yerine getirmeniz.

Canlı derslere e-kent UBIAP öğrenci şifresiyle “online ders programı” kısmındaki canlı yayın sekmesinden katılıyoruz. Bunun dışında da ders notlarını tekrar edebileceğiniz 7/24 ulaşılabilen ve sizler için hazırlanmış ders notlarının bulunduğu ders föylerinize de bu kısımdan ulaşabilirsiniz.

Evde geçen zamanımızı iyi değerlendiriyor, akademik sürecimize ara vermiyoruz. Bunun dışında kalan zamanda da bol bol kitap okuyun, egzersiz yapın, oyunlar oynayın, eğlenin ve tabi salgın hastalıklardan korunmak için gerekli temel “14 KURAL”a da özen gösterin. Evde kalın, sağlıklı kalın…

Aklımız sizlerde, kalbimiz sizlerle. Başarılı bir uzaktan eğitim süreci sonunda sağlıklı günlerde tekrar buluşmayı özlemle bekliyoruz.

 

ÖZEL KENT EĞİTİM KURUMLARI

Genel 22 Mart 2020, Pazar