6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
YABANCI DİL PROGRAMI
Kentin en yoğun ingilizce programı

KENTİN EN İYİ YABANCI DİL EĞİTİM PROGRAMI

Cambridge University Press uygulama okulu olan okulumuzda Anaokulu ve ilkokulda tüm seviyelerde yabancı dil eğitim programımız , eğitim kadromuz ve dökümanlarımız Cambridge Üniversitesi destekli sürdürülmektedir.
Sınıflarımızda Yabancı Dil Ders Saatleri

Anaokulu ve ilkokulda çift dilli eğitim

Sınıf 3/4 Yaş 5 Yaş 6 Yaş 1. Snf 2. Snf 3. Snf 4. Snf 5. Snf 6. Snf 7. Snf 8. Snf 9. Snf 10. Snf 11. Snf 12. Snf
İngilizce 30 30 30 11 10 10 12 18 12 8 6 8 6 AYT/TYT AYT/TYT
Almanca - - 2 2 2 2 2 - - - - - - - -
Seçmeli Yabancı Dil - - - - - - - 2 2 2 2 2 2 AYT/TYT AYT/TYT
Toplam Ders Saati 30 30 32 13 12 12 14 20 14 10 8 10 8 AYT/TYT AYT/TYT

ENGLISH PLUS+ ÇİFT DİLLİ EĞİTİM


Anaokulunda tüm brans derslerinde İngilizce öğretmenlerinin desteğiyle ÇİFT DİLLİ EĞİTİM uygulaması yapılmaktadır. İlkokula belli brans derslerinde rotasyonlu olarak ÇİFT DİLLİ EĞİTİM uygulamasına devam edilerek öğrencinin farklı branşlarda da İngilizce kullanımı ile tanışması sağlanmaktadır.

Kent Eğitim Kurumları ana dilini en iyi şekilde bilen ve her anlamda kendine güvenen, sadece ana dilde değil yabancı dillerde de doğru iletişim kurabilen dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda yeniliklere açık olan, eğitim ve öğretimde güncel gelişmeleri takip ederek programlarını yenileyen kurumumuz, yabancı dil eğitimi ve programlarını da her sene güncellemekte, 21.yüzyıl becerilerini ulusal ve uluslararası düzeyde öğrencilerine kazandırmayı hedeflerinin en başına koymuştur.

Anaokulda
haftada 10-16 saat yabancı dil dersi

İlkokulda
haftada 10-14 saat yabancı dil dersi


5. sınıfta
hazırlık sınıfına denk haftada
20
saat ingilizce
+ 2 saat
seçmeli yabancı dil
dersi..

Ortaokulda
haftada 10-14 saat yabancı dil dersi


Lisede

haftada 10
saat yabancı dil dersi

3 AŞAMALI DİL EĞİTİMİ

Hedeflenen başarıya ulaşmak adına derslerimiz 3 öğretmen tarafından 3 aşamalı olarak işlenmektedir.

1. Maincourse

Dilin kendi içerisindeki temel kuralların verildiği, dilin kullanımı için gerekli alt yapının oluşturulduğu alan

2. Skills

Verilen temel kuralların okuduğunu anlama(-literature), konuşma, dinleme ve yazma becerileri ile global dünyada dünya vatandaşı olmak adına (life skills ) yaşam becerilerinin de uygulandığı alan

3. Creative Skills

Öğrencilerin ağırlıklı yazma eleştirel düşünce ve problem çözme yetilerini geliştirip özgün ürünler ortaya koydukları alan –Native öğretmen desteği ile

3 aşamalı olan bu yoğun programla öğrencilerimiz, ilkokul kademesinde dili yaparak ve yaşayarak öğrenip uygulama fırsatı bulmakta olup 5.sınıfta İngilizcenin akademik anlamda temellerini atmayı hedefleyen, bu amaçla günlük konuşma dilinden çok, yazılı akademik dile odaklanan daha yoğun bir programa hazırlanmaktadırlar.
Okuma, yazma ve konuşma becerilerini sistemli bir şekilde geliştirmeyi hedefleyen Online programlar desteğiyle öğrencilerimiz çok sayıda İngilizce kitap okumakta, sunum çalışmalarıyla sözlü ifade becerilerini geliştirmektedirler.
Programın hedefi öğrencilerimizin gerek yazılı gerek sözlü olarak düşüncelerini belli düzeyin üzerinde bir İngilizce ile akıcı olarak ifade edebilir olmalarını sağlamaktır.

İNGİLİZCE’DE HEDEF SEVİYELER

İlkokul Mezuniyetinde A1+

Ortaokul mezuniyetinde B1+

Lise 10.sınıf sonunda B2+ C1

Cambridge Uni. Rehberliğinde hazırlanan Kent’e özel İngilizce eğitimi sonucu İngilizce’de yukarıdaki seviyeler hedeflenmektedir.

6 Farklı yabancı Dil


Okullarımızda 5. sınıftan itibaren haftada 2 saat seçmeli ders programı uygulanmaktadır. Kent'li öğrenciler Almanca , İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Çince veya Rusça dillerinde seçmeli yabancı dil dersleri alabilirler.

Haftasonu İngilizce Kursları


6 gün açık okul konsepti dahilinde isteyen 4., 5., 6., 9., ve 10. sınıf öğrencilerimiz cumartesi günleri verilen ücretsiz İngilizce kurslarından ve yaz dönemi hızlandırmalarından yararlanabilir.

İ-BOT

İngilizce Bireysel Öğrenci Takibi

İngilizce’de zorluk yaşayan öğrencilerimiz ilkokuldan ortaokul sonuna kadar İngilizce özel ders öğretmenimizden I-BOT desteği alarak eksik konuları pekiştirmektedirler.

11.-12. Sınıf Lise YDS Sınıfı


İzmir’deki özel okullar içinde verdiği İngilizce eğitimiyle YDS dil sınıfı açan sayılı özel okullardan biri Kent Kolejidir.

İngilizce eğitimi alanındaki iddiamız, öğrencimiz lise kademesine geldiğinde aldığı derecelerle pekişmektedir.

Bugüne kadar açılan YDS sınıflarından mezun olan öğrencilerimiz ilk 5000 gibi çeşitli derecelerle mezun olarak hedefledikleri üniversitelere yerleşmiş ve göğsümüzü kabartmıştır.

11.-12. Sınıf Lise YDS Sınıfı

Lise MUN Kulübü


Lise’de İngilizce Bölümü tarafından açılan MUN Kulüp’te, yabancı dilde iddialı olan öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan Model Birleşmiş Milletler simülasyonunda delege olarak görevlendirilmekte, kendilerine verilen görevler doğrultusunda MUN yarışmalarına hazırlanmaktadırlar. Bu yarışmalarda hem İngilizce dil becerileri, hem genel kültürleri, hem de münazara teknikleri toplum önünde yarışarak kendilerini test etmektedirler. 2018-2019 eğitim öğretim yılında İzmir’de yapılan MUN organizasyonuna katılan 13 öğrencimizden 2 si onur ödülü alarak göğsümüzü kabartmıştır.

Mun

YURT İÇİ ve YURT DIŞI İNGİLİZCE KAMPLARI


Öğrencilerimiz sene içerisinde ve yaz döneminde Kıbrıs, Malta, İngiltere ve Kanada'daki çözüm ortağı kuruluşlar ve/veya üniversiteler bünyesinde %100 İngilizce kamplarına gidebilirler..

AMERİKA'DA LİSE DİPLOMASI


Ege Bölgesi’ndeki tek resmi temsilcisi olduğumuz öğrenci değişim programı QUEST ile öğrencilerimiz yurtdışı değişim programlarına katılabilmekte, hatta yaz okullarında bu program üzerinden Amerika, Kanada ve Avrupa’daki birçopk üniversitenin yaz okulu programlarına dahil olabilmektedir. İsteyen öğrencilerimiz Amerika’nın 50 eyaletinde Kent Koleji'nin Amerika'daki çözüm ortağının yönlendireceği liselerde 1 sene okuyabilir. Son sınıfı Amerika'da okuduğunda Kent Koleji'nin ve Amerika'da bitirdiği lisenin diplomasını alarak mezun olur. TOEFL şartı aranmaksızın Amerika'da üniversiteye devam edebilir.

Kolej Aktiviteleri