6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
ANADOLU LİSESİ PROGRAMI

ANADOLU LİSESİ EĞİTİM PROGRAMI

Kentli öğrencilere Lise eğitimi ile birlikte Kent AYT-TYT Üniversite Hazırlık Programı uygulanmaktadır. Kent AYT-TYT kapsamında 9 ve 10. sınıflarda akademik altyapı-hafta içi ve hafta sonu kurslarla ileri düzeyde İngilizce hedeflenirken, 11 ve 12. sınıflar için 2 yıl boyunca üniversite hazırlık ve sınav becerisi geliştirme programı uygulanır. KÖK (Kente Özel Koçluk Sistemi) ile her öğrenci birebir takip edilerek, öğrenciye özel programlar oluşturulur. Öğrencilerimiz Kent AYT-TYT ile 9. sınıftan itibaren dışarıdan hiçbir akademik destek ihtiyacı duymadan üniversite sınav sürecine okulumuzda hazırlık yaparlar.

Görüşme ve Erken kayıt dönemi için ;
Kayıt başvurusu

11. Ve 12. sınıfta
2 yıl boyunca
Üniversite Hazırlık Programı..

Kente Özel Koçluk sistemi ile her öğrenciye birebir takip ve raporlama
sistemi

9. ve 10. Sınıfta akademik altyapı ve yoğun yabancı dil programı

Üniversite hazırlıkta bireysel destek ve grup çalışması, seviye grupları ve haftaiçi& haftasonu okul sonrası sınav hazırlık kursları

Kent AYT-TYT
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMI

Kent AYT-TYT Üniversiteye Hazırlık Programı

9. ve 10. Sınıf Akademik Programı

Akademik programa ilave olarak hafta içi ve hafta sonu akademik takviye etütleri, KDS (Kazanım Değerlendirme Sınavları), ayda bir denem sınavı

11. ve 12. Sınıf Akademik Programı
  • 11. Sınıfta Kent AYT-TYT Programı yoğun bir şekilde devreye girer.
  • 11. sınıfta 1820 saat TYT - AYT Hazırlık; 15 günde bir deneme sınavı
  • 12. sınıfta 1940 saat TYT - AYT Hazırlık; 15 günde bir deneme sınavı
  • 11. ve 12. sınıfta haftaiçi gün sonu soru çözüm saatleri

11. ve 12. sınıflar hafta içi ve hafta sonu etüt programları ile ayda 40 saat ekstra akademik çalışma yapmaktadır. Buna ilave hafta içi etütlerden sonra soru çözüm saatleri düzenlenir.

Kariyer Planlama Çalışmaları


Kent'li birey, KÖK, PDR ve Ölçme Değerlendirme çalışmaları, mesleki yönelim envanterleri, meslek tanıtımlarıi üniversitelerde derslere katılım ile bir LİSE Kültürü altında çok yönlü desteklenerek geleceğe hazırlanır.

Kent'in Liderleri Yetişiyor

Master of Business Administration & Engineering Management

Anadolu Lisesinde okurken üniversitede verilen İşletme Yönetimi ve Mühendislik İşletmeciliği Eğitimi ve Denklik Alma İmkanı

Düşlere Açılan Kapılar


Sosyal, özgüvenli bireyler Kent'te yetişir. Kent'li öğrenciler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kulüp çalışmalarına , okul takımlarına yarışma ve olimpiyatlara katılırlar. Ulusal ve uluslararası alanda gösterecekleri başarılar ile hayallerini gerçekleştirirler. Bu çalışmaların her biri kendilerine özel hazırlanan CV'lerde yer alır.

Lisede Yabancı Dil Eğitimi ve Yurtdışı Öğrenci Değişim Programları

Cambridge University Press Uygulama Okulu olarak lise kademesinde 8 saat ingilizce + 2 saat seçmeli yabancı dil olmak üzere haftada 10 saat dil eğitimi verilir.
9. sınıfta programa ek olarak haftasonları +2 saat yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verilir. Program yurt içi ve yurt dışı İngilizce kamplarıyla desteklenir.


Amerika'da Lise Diploması

Kent Kolejleri Amerika merkezli QUEST öğrenci değişim programının Ege Bölgesi resmi temsilcisi ve İzmir’deki tek yetkili ofisidir. İsteyen öğrencilerimiz ……………………. edebilir. Ayrıca, üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen öğrencilerimiz için de Uluslararası Eğitim Koordinatörlüğünce hedeflenen üniversiteler ile bağlantı kurularak başvuru, kabul ve bursluluk süreci için gerekli organizasyon ve yönlendirme de kurumumuzca yapılmaktadır.Yabancı Dil Eğitimi

Kolej Aktiviteleri