Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Kurucu Kurum Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Yılmaz KARAKOYUNLU1995 yılı sonrası iki dönem milletvekilliği yaptı. Devlet Bakanı ve Hükümet sözcülüğü yanında Özelleştirme İdaresinden sorumlu oldu.
Mesleki ve edebi eserleri ile dikkat çekmiştir. Yayınları; Salkım Hanımın Taneleri, Üç Aliler Divani, Güz Sancısı, Çiçekli Mumlar Sokağı, Yorgun Mayıs Kısrakları, Serçe Kuşun Son Baharı, Ezan Vakti Bethoveen, Mevsimler Eskidi Biraz isimli romanları vardır. Şiirlerini O Hayal Aynasından ve Rubailer isimli kitapta topladı. Çocuk romanlarından "Serin Kızın Gökkuşağı" isimli kitabını yayımladı.
Oyunları arasından Önce İnsan, Zirveden Sonra, Altın Huylu Doruklar, Romenos Diogenes, Ok ve Yay, Mavi Saplı Hayaller, Kuzguncuklu Fazilet sahnelendi. Sevilen TV dizilerinde senaryo danışmanlığı görevini üstlenmiştir. Hatırla Sevgili, Elveda Rumeli, Karayılan, Her Şeye Rağmen dizileri Yılmaz Karakoyunlu`nun senaryo danışmanlığı ile gerçekleştirilmiştir.
Çekime hazır senaryoları Kösem Sultan, Kızıl Kısrak, Karantinalı Despina, Beyaz Mahşer, Hakan (Abdülhamit) ve İsmail Keskinoğlu`nun yaşamını ele alan "İsmail" yayıma hazırlanmaktadır. İkiyüze yakın Türk Müziği şarkısı ve saz eserleri TRT Repertuvarındadır.
Evli ve iki çocuk babası.