6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
Kurucu Kurum Yönetim Kurulu Üyesi

Aziz KOCAOĞLU1973 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi’nden İşletme dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Ortak bir girişimle 1986 yılında toprak sanayii dalında çalışmaya başladı. Sanayiciliğin ardından siyasi yaşamına başlayan Kocaoğlu, 2004 seçiminde Bornova Belediye Başkanı seçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Piriştina'nın 2004 Haziranı'nda ani vefatı üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirildi.

Kocaoğlu 2009 ve 2014 Türkiye yerel seçimlerinde üst üste iki dönem İzmir Büyükşehir Belediye başkanı seçildi. Görev aldığı dönemlerde; Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Tarihî Havagazı Fabrikası'nın müze ve kültür kompleksine dönüştürülmesi, Sasalı Doğal Yaşam Parkı kurulması, Türkiye'de ilk kez bir belediye tarafından yapılan Tam Otomatik Otopark , İzban raylı sistem ve Metro hattı , 40 kilometrelik bisiklet yolu , Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, İzmir'in ilk kent ormanı , Gaziemir fuar kompleksi gibi bir çok önemli proje ile İzmir’e hizmet etmiştir.  Aziz KOCAOĞLU Türkiye’nin saygın Belediye Başkanları arasında gösterilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.