Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT-MUN KULÜBÜ EKONOMİ ÜNİVERSİTESİNİN DÜZENLEDİĞİ MUN ECOTRAIN 2019 ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Genel - 16 Aralık 2019, Pazartesi
723
Paylaş

MUN (Model United Nations),  lise ve üniversite de düzenlenen ve temel olarak Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen bir simülasyondur.  Konferansın organizasyonu, komitelerin oluşturulması, komitenin ana hatlarını oluşturan çalışma kâğıtlarının hazırlanması gibi görevler de ev sahibi okulun öğrencileri tarafından gerçekleştiriliyor.

MUN konferansları bakış açınızı değiştirebilecek bir etkinlik. Çok karmaşık görünen problemleri 10 dakika önce tanıştığınız komite arkadaşlarınızla çözebileceğiniz, topluluk önünde konuşma korkunuzu yenebileceğiniz, kendinizden çok farklı insanları tanıyabileceğiniz, İngilizcenizi ilerletebileceğiniz ve her şeyden çok keyif alabileceğiniz bir konferanstır. İlk MUN (Model United Nations) St. Lawrance Üniversitesi tarafından 11 – 13 Şubat 1949 yılında düzenlenmiş. Bayrağı bugün dünyadaki en yaygın prosedürün sahibi olan Harvard Üniversitesi devralmış ve büyük bir akımın öncüsü olmuş.

 

Özellikle yabancı dil seviyesi, topluluk önünde konuşma, liderlik yeteneği, yaratıcı düşünme ve sorun çözme becerilerini geliştirmek için MUN konferansları son yıllarda oldukça önem kazandı. Üstelik ülkemizde ve yurt dışındaki bazı üniversiteler, MUN sertifikalarına burs vermeye başladı. Yani MUN konferanslarına katılaraN öğrenciler geleceklerine oldukça önemli bir yatırım yapmış olacaklardır.

 

Kent Koleji olarak İzmir özel okulları içinde geçen yıl da kendini kanıtlamış ve bu yılda çalışmalarına devam eden KENT-MUN kulübü öğrencilerimiz, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nce düzenlenen, bir  MUN (Model United Nations / Model Birleşmiş Milletler) konferansı olan ECOTRAIN 2019'a katılıp 13, 14 ve 15 Aralık tarihlerinde büyük bir özveri ve çaba göstererek katılım belgesi almaya hak kazanmışlardır…

KENT-MUN Kulübü öğrencimiz , MUN (Model United Nations / Model Birleşmiş Milletler) konferansı olan ECOTRAIN 2019 konferansında dereceye girerek "Best Delegate Award" (En İyi Delege) ödülünü almıştır. öğrencimiz konferansta, ABD Kongresi'nde (USC) Cumhuriyetçi Senatör Edward Gurney'i temsil etmiş ve 1974 Nixon döneminin simüle edilmesinde göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı bu ödülü almaya hak kazanmıştır. ECOTRAIN 2019 Konferansı'na yaklaşık 700 delege katılmış ve delegeler 14 ayrı komitede yarışmıştır. Başarı sağlayan  Öğrencimiz çok az sayıda delegenin "en iyi delege" olarak seçilebildiği (6-7 delege) etkinlikte "Best Delegate Award" alan delegemiz olmuştur.

 

Özellikle yabancı dil seviyesi, topluluk önünde konuşma, liderlik yeteneği, yaratıcı düşünme ve sorun çözme becerilerini geliştirmek için MUN konferansları son yıllarda oldukça önem kazandı. Üstelik ülkemizde ve yurt dışındaki bazı üniversiteler, MUN sertifikalarına burs vermeye başladı. Yani MUN konferanslarına katılaran öğrenciler geleceklerine oldukça önemli bir yatırım yapmış olacaklardır.

 

Bu konferanslarda başarı elde eden KENT-MUN kulübümüzü ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.