Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT KOLEJİNDE BILINGUAL EĞİTİMİ (ÇİFT DİLLİ EĞİTİM) DÖNEMİ BAŞLADI.

Genel - 23 Ağustos 2021, Pazartesi
313
Paylaş

Kent Kolejinin tüm anaokullarında son 3 yıldır demo olarak uygulanan bilingual ( çift dilli eğitim ) bu yıl tam anlamı ile uygulanmaya başlıyor. 

Peki Bilingual eğitim nedir?

Bilingual (çift dilli) eğitim programı, çocuğun yaş dönemi ile paralel bilişsel gelişimine uygun olarak belirlenmiş akademik ve sosyal kazanımlarını hem ana dilinde hem de yabancı dilde doğal, interaktif ve iletişimsel öğrenme ortamlarında edinmesini sağlamaktır.

Kent Koleji anasınıfı kademesindeki tüm öğrencilerine uygulamaya başladığı bu sistem ile ‘Bilingualism’ sayesinde öğrencilerin, en doğal ortamlarında İngilizce ’ye maruz kalmalarını sağlayarak; dil edinim süreçlerinin sağlam temellerini oluşturmak hedeflemektedir.

Gün içerisinde hem sınıf öğretmeni hem de bilingual öğretmeni önceden planlanmış çalışmalar doğrultusunda etkinliklerini birlikte yürütüp öğrencilerin her iki dilde de eş zamanlı olarak çalışmalarına olanak sağlayacaktır. 

Bu programın amacı ise;

*özgüvenli bireyler yetiştirmek 

*yabancı dilin hayatın her alanında olduğunu göstermek

*öğrencilerimizi doğal ortamlarında yabancı dile maruz bırakmak

*her iki dilde de konuşma ve en önemlisi kendilerini ifade edebilme yetilerini kazandırmak

* eleştirel düşünme becerisinin temelini atmak

*hem akademik hem sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak ve öğrencilerimizi ileriki eğitim hayatlarına hazırlamak

*yaparak, yaşayarak ve en önemlisi eğlenerek yabancı dili edindirmek.

Günümüzde gerek devlet gerek ise özel okullarda velilerin en çok endişe duyduğu öğrencilerinin İngilizce dersi olmasına rağmen İngilizceyi öğrenememeleridir. Bu programlar bu endişelerini  en küçük yaşta öğrencilerine uyguladığı sistemle ortadan kaldırmayı planlayan Kent Koleji, uygulamasına tam olarak 20221-2022 eğitim döneminde geçiş yapmıştır.