6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT KOLEJİ KAMPÜSLERİNDE YENİ DÖNEM HEYECANI!

Genel - 27 Ağustos 2019, Salı
2280
Paylaş

Kent Koleji kampüsleri yeni eğitim öğretim yılına büyük bir coşkuyla başladı. 2019-2020 Eğitim öğretim yılı hazırlıkları tamamlanan Kent Eğitim Kurumları, Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli kampüslerinin tüm öğretmenleriyle bir araya geldi. Açılış konuşmaları ve tüm kampüslerin toplu fotoğraf çekimlerini takiben öğretmen seminerleri hızlı bir şekilde başladı.
Yönetim Kurulu Başkanı Kurucu Hızır Murtezaoğlu'nun açılış konuşması ve yenilenen eğitim kontrol sistemi ile ilgili verdiği bilgilendirme seminerini takiben üniversite ve LGS başarılarında gelinen noktada, hedeflerin yerini bulduğu, şimdiki hedefin daha da yukarı çıkmak olduğu vurgulandı. "Bugün Türkiye'nin heryerinde Kent'li öğrenciler okuyor. Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Hacettepe, Ankara Üni., Bilkent, Ege, Dokuz Eylül, daha nice üniversitede yarınlarımızı yönlendirecek doktorlarımız, mühendislerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz Kent Koleji armasını taşıyarak yetişiyor. Bu bizim en büyük gururumuz, hedefimiz ailelerimizin bin bir fedakarlık ve güvenle bize emanet ettiği büyük Kent Ailesinin değerli fertlerini bir üsrt basamağa taşımak için çalışmak ve bu sayıyı daha da artırmak" dedi.
Tanışma toplantısını takiben Başkan Yardımcısı Ufuk Murtezaoğlu ve Başkan Yardımcısı Dr. Fulya Badur'un kurumsal yapı ve eğitim uygulamalarında yapılan yenilikler ile ilgili hizmetiçi eğitimleri gerçekleşti. Eğitim Koordinatörü Mehmet Ali Atakan ve kampüs müdürlükleri koordinasyonunda devam eden eğitim öğretim hazırlıkları kapsamında, Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli Kampüslerinde ve Alsancak - Narlıdere Anaokulları’nda artan öğrenci sayısı, yeni uygulamalarımız gereği yoğunlaşan LGS ve üniversite hazırlık ve İngilizce programları ve öğrenciler için yeni kurulan akademik takip modüllerinin kullanımı ile ilgili yoğun bir çalışma dönemi başladı. Öğrenciler için hızlandırma programlarının da başladığı kampüslerde, akademik hazırlıklara okul açılış dönemine kadar devam edilecek.