Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT KOLEJİ İLKOKULLARINDA İNGİLİZCE MATEMATİK (Mathematics) VE İNGİLİZCE FEN BİLGİSİ (Science) GEÇİŞ

Genel - 23 Ağustos 2021, Pazartesi
228
Paylaş

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında Kent Kolejleri, tüm kampüslerinde ilkokul olarak İngilizce Matematik ve İngilizce Fen Bilgisi eğitim programlarını, ana derslere ek olarak uygulamaya geçiyor.

Kent kolejinde İlkokul 1. ve 2. sınıflarında İngilizce Matematik, 3. ve 4. sınıflarında İngilizce Fen Bilgisi dersleri başlıyor. 

Bu sistemle sınıf dışında günlük yaşamlarının her anında yabancı dili kullanabilmeleri, hayatlarının bir parçası olarak kabul etmeleri ve öğrendikleri kavramları her iki dilde de bütünsel olarak kavrayabilmeleridir.

Bu süreçle de öğrencilerin erken yaşta İngilizce adaptasyonunu kolaylaştırmayı planlayan Kent Koleji, küçük yaşta İngilizce öğrenmenin, Farklılıklara rahat uyum Sağlanmasını hızlı ve doğru bilgi edinmeyi, üçüncü bir yabancı dil öğrenmesinin kolaylaştırılmasını hedeflemektedir. 

Yapılacak olan programın amacı;

MEB Matematik ve Fen Bilgisi müfredatı kazanımlarına uyumlu İngilizce Matematik ve Fen Bilgisi kazanımları edindirmek

Birden fazla disiplini entegre ederek günlük yaşantıda, her iki alanda da eleştirel düşünerek sonuca varabilmeyi sağlamak

Ana dilinde olduğu gibi,İngilizce’de de kendini yazılı ve sözlü olarak  ifade edebilme yetisini kazandırmak

Matematik ve Fen Bilgisi alanında temel kavramlara kendi dilinde hakim olduğu gibi İngilizce olarak da hakim olmalarını sağlamak

Eşzamanlı olarak iki dilde de bilgi edinimleri sayesinde öğrencilerimizin özgüvenlerinin artmasına olanak vermek

Dünya insanı olabilmenin belki de en önemli unsuru olan yabancı dil hâkimiyeti ve kullanımını öğrencilerimiz

2021-2022 eğitim döneminde başlayacak olan sistem ile son 3 yılda Kent Kolejinin yabancı dilde attığı adımlara bir yenisini eklemiş oldu. 

Böylelikle Kent Koleji, anasınıfında ilkokul sonuna kadar öğrencilerine İngilizceyi daha yoğun bir şekilde ve sistemli programla vererek ortaokula geçişlerini sağlayacaktır.