6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KENT KOLEJİ BORNOVA KAMPÜSÜ AÇILDI!

Bornova Haberi - 24 Şubat 2020, Pazartesi
11958
Paylaş

Bornova’nın beklentisi karşılandı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında Kent Koleji BORNOVA Kampüsü güçlü kadrosu ve öğrenciye özel özgün eğitim programlarıyla anaokulu-ilkokul-ortaokul ve Anadolu lisesi kademelerinde açılarak eğitim öğretime başladı.

10 yıl içinde eğitim camiasındaki yerini sağlamlaştıran Kent Koleji, 4. büyük kampüsü olan Bornova Kampüsü ile birlikte lokasyon olarak İzmir’in tüm bölgelerinden rahatlıkla ulaşılabilen bir eğitim kurumu haline geldi. Pandemi sürecinde nitelikli bir kadro oluşturup açılış hazırlıklarını tamamlayan Kent Koleji, İzmir’in ve Bornova’nın sayılı eğitim kurumlarından biri olarak yeni öğrencilerine kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyor.

Yönetim Kurulu, Bornova Kampüsü açılış müjdesini şubat 2020’de basın bildirisi ile duyurmuş ve planladığı takvime uygun olarak devir ve açılış işlemlerini tamamlamıştı:

KENT KOLEJİ BORNOVA KAMPÜSÜ AÇILIŞI - BASIN BİLDİRİSİ

• Kent Koleji BORNOVA Kampüsü olarak kullanılacak tesis ve yapılar yatırımcısından devralındı. Mevcut kiracı Yeşeren Koleji’nin öğrencileri ve çalışanları mağdur olmayacak şekilde 15 Haziran 2020'ye kadar Kent koleji olarak açılacak tesislerde faaliyetlerini sürdürecekler. 

 

• Bornova kampüs başvuru ve kayıt işlemleri 24 ŞUBAT PAZARTESİ itibariyle Kent Koleji’nin Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli kampüsleri ile Bornova’daki kayıt ve iletişim ofisinden yapılacaktır.

 

• Kent Koleji kurum prensipleri çerçevesinde eğitimin kalitesi ve her öğrenci ile birebir ilgilenilebilecek kampüs büyüklüğü standartlarını korumak temel eğitim kriteridir. Bu kapsamda Kent Koleji BORNOVA Kampüsünde 522 kapasite ile anaokulu-ilkokul-ortaokul ve Anadolu lisesi olarak tüm kademelerde her seviyede 2 şube açılacaktır. Kent Koleji BORNOVA Kampüsü merkezi konumu ve yeterli yeşil alanı bulunması da göz önüne alınarak incelenmiş ve kurucu kurum yönetim kurulunca kurumun açılmasına karar verilmiştir.

 

• Kent Koleji BORNOVA bölgesinin uzun süreli talebini karşılamak üzere açılmıştır. Kent Ailesi, Kent Koleji Bornova Kampüsü öğrencileriyle bir an önce buluşmak için çalışmalara başlamıştır. Şanslı öğrencilerimizi “Kentin Parlayan Işıkları” arasında kucaklamayı ve büyük Kent Ailesi’ne katılmalarını heyecanla bekliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

KENT KOLEJİ KURUCU KURUM YÖNETİM KURULU

                     

Hızır MURTEZAOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Prof.Dr. Suat ÇAĞLAYAN

Yönetim Kurulu Üyesi 

 

Dr.Yılmaz KARAKOYUNLU

Yönetim Kurulu Üyesi  

 

                                        

KAYIT VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Kent koleji Bornova kampüsü tanıtım ofisi: https://goo.gl/maps/XbbHe4BUSwzNhkGQ8