Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI SINAV MERKEZİ KENT KOLEJİ

Genel - 09 Haziran 2021, Çarşamba
42
Paylaş

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, 1991’den bu yana, Fransa merkezli "Association Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak, 90’a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulanıyor. Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akademisyen ve matematikçilerden oluşuyor.

Özellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin artırılması ve matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Son 2 yıldır yarışmaya ev sahipliği yapıp sınav merkezi olan Kent Koleji bu yılda sınav merkezi olacaktır. 

Her yılın Mart ayının üçüncü haftası bütün dünyada milyonlarca (6 milyondan fazla) öğrenci önemli bir uluslararası matematik organizasyonun parçası olmakta, Kanguru Matematik yarışmasına katılmaktadırlar. Fakat bu yıl maalesef pandemiden kaynaklı yüz yüze olması için ertelenen sınav, haziran ayında yapılmasına karar verilmişti. 12 Haziran 2021 Cumartesi Günü Gaziemir, Güzelbahçe ve Bornova kampüsü sınav merkezi olacaktır. Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileriz.