Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

FERMAT MATEMATİK OLİMPİYATINDA 2.LİK ÖĞRENCİMİZİN

Genel - 08 Eylül 2021, Çarşamba
155
Paylaş

 

Her yıl geliştirilen Fermat Matematik Olimpiyatlarında bu yıl göğsümüzü kabartan derece Gaziemir ortaokul öğrencimiz Uygar KANTARCIOĞLU’ndan geldi.  Diğer Matematik Olimpiyatlarından farklı olarak , karmaşık hesaplamalar ve birçok zorluk problemi çözümleme formülü isteyen FMO bu yıl  öğrencilerin nasıl okuduğuna ve okudugunu anladığına odaklandı.

Daha önceleri piyano ile hem ulusal hem uluslararası dereceler alan Kantarcıoğlu bu sefer akademik başarsı ile bizleri gururlandırdı.

Kent koleji öğrencilerinin sosyal başarılarının yanında aynı öğrencinin akademik başarılarda da kendini göstermesi hem kurum hem de veli açısında mutluluk ile karşılandı.

                Gerek sosyal gerekse akademik olarak öğrencilerini her zaman destekleyen Kent Koleji, başarıları ile bizleri sevindiren tüm öğrencilerini kutlar başarılarının devamını diler.