6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

E-KENT 7/24 EVDE OKUL İLE ÖĞRETMENLERİNİZ CANLI BAĞLANTIYLA EVİNİZDE!

Genel - 22 Mart 2020, Pazar
6423
Paylaş

Dünyamız ve ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu günler sağduyulu davranışlarımızla birlik beraberlik sağlamamız, hem kendimiz hem de geleceğimiz olan evlatlarımız için paniğe kapılmadan her şeye rağmen moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmamız ve değerli sağlıkçılarımızın/devlet kurumlarımızın yaptığı resmi açıklamaları dikkate almamız gereken kritik günler.

Biz Kent Ailesi olarak gerekli hassasiyetle evde kalma kuralına uyuyor, bunun yanında çocuklarımızın eğitimi için de tüm idari ve eğitimci kadromuzla evden çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vesileyle uzun süredir yapılan hazırlıklarımız dahilinde E-kent 7/24 EVDE OKUL canlı yayınla online eğitim uygulamamız okulların kapanmasıyla birlikte 23 Mart itibariyle devreye girdi. Çocuklarımız okula gelemiyor, ama öğretmenlerimiz evlerinize gelerek derslere canlı yayınla devam ediyor, sınav ve ödev sistemi okuldaki gibi devam ediyor.

KENT’Lİ ÖĞRENCİLER İÇİN EVDE CANLI YAYINDA İNTERAKTİF EĞİTİM

Uzun zamandır üzerinde çalışmakta olduğumuz, her bir dersin yıllık ve günlük müfredat planı ve kazanımlarına göre toplam 28bin föyden (ders planı ve ders anlatımı) oluşan sistemimiz 2 senedir öğretmenlerimizce derslerden önce hazırlık amaçlı günlük olarak kullanılıyor. Ders föylerimiz için 2020-2021 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim içerikli olarak öğrencilerimizin kullanımına da açılmak üzere hazırlandı. Bu, öğrencilerimize önümüzdeki yıl Kent’li olmanın ayrıcalığını hissettirecek önemli uygulamalarımızdan bir diğeri olacak. Bu vesileyle Türkiye’de birkaç okulun gerçek anlamda yapabildiği canlı yayınla online eğitim ve içerik planlamasını içeren sistemimizi hızlandırılmış bir şekilde devreye sokmuş olduk. Canlı yayın sınıflarının oluştuğu yeni e-kent sistemi 22 Mart Pazar günü saat 13:00 itibariyle veli ve öğrencilerimizin kullanımına açıldı.

Bu sistem sayesinde 1-12. sınıf arası tüm kademelerde öğrencilerimiz e-kent şifreleriyle sisteme girebiliyor, online ders programı modülünden kendilerine verilen program çerçevesinde canlı yayın sınıflarına dahil olarak evden de eğitim öğretimlerine kesintisiz olarak devam edebiliyor, ders notlarına ulaşabiliyorlar.

Canlı yayında dersleri veren öğretmenler, Kent Koleji kampüslerinden birinde hali hazırda eğitim öğretim vermekte olan öğretmenlerimiz içinden belirlenen kendi öğretmenlerimiz. Derslerin tekrarı olmuyor, bu nedenle saatlerini kaçırmamaları önemli.

ONLINE SINAVLAR BAŞLADI! 

EVDE OKUL Online interaktif eğitim sistemiyle fark yaratan Kent Koleji, ONLINE SINAV uygulamasını da devreye sokarak öğrenci başarısını zirveye taşıyan yeni bir uygulamaya daha imza attı. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar her öğrencinin derslerde işlenen kazanımlarının ölçme değerlendirmesinin anlık olarak yapılmasını ve raporlanmasını sağlayan sistem, LGS ve YKS gruplarına ekstra olarak kazanım değerlendirme ve deneme sınavı olarak da uygulanarak, 1,2,3. sınıfta online etkinliklerle, diğer tüm kademelerde de bahsi geçen sınavlarla tatbik edilmek üzere hazırlandı. 

SINAV SONUÇ VE ANALİZİ 1 DAKİKA İÇİNDE HAZIR:

Sınav ve etkinlik tarihleri e-kentten haftalık takvim olarak takip edilebiliyor. Sınavdan 24 saat önce ve 15 dakika önce öğrenciye hatırlatma mesajı gidiyor. Sınavdan 15 dakika önce öğrenci bilgisayar başında olup tüm eksiklerinin internet, şarj vs. süreçlerini tamamlamış şekilde sınava hazır oluyor. Sınav süreli olduğu için, kayıt edilmediyse de süresi dolduktan sonra seçilen cevaplarla kayıt olarak kendini kapatıyor.

Kent Koleji’nin sunduğu imkânlar ve e-kent alt yapısının vermiş olduğu hizmette ayrıca öğrenci kendisi de sınavı tamamlandıktan 1 dakika sonra tüm kazanım analizleri ile birlikte sınav sonuçlarını inceleyebiliyor, anında sonuçlara ulaşabiliyor. Öğrenci bu sonuçlara göre de kendisine raporlanan eksiklerine göre telafi programlayabiliyor. Ayrıca öğretmenleri, eğitim koçları ve idarecileri de tüm bu süreci birebir takip ediyor.

Evde geçen zamanımızı iyi değerlendiriyor, akademik sürecimize ara vermiyoruz. Bunun dışında kalan zamanda da bol bol kitap okuyun, egzersiz yapın, oyunlar oynayın, eğlenin ve tabi salgın hastalıklardan korunmak için gerekli temel “14 KURAL”a da özen gösterin. Evde kalın, sağlıklı kalın…