Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

DÜNYA VATANDAŞLARI YETİŞTİRİYORUZ

Genel - 24 Aralık 2019, Salı
1315
Paylaş

Dünya standartlarında eğitim veren, gençlerimize soyut düşünme ve muhakeme yeteneği kazandıran Özel Kent Koleji Anadolu Lisesi dünya vatandaşları yetiştirmeye devam ediyor. Okulumuz 12. sınıf öğrencisi Hollanda V. U. Amsterdam Vrije Üniversitesi Computer Science Bilgisayar Bilimi ve Hollanda Twente Üniversite si Computer Science bölümüne kabul edilmistir. 

Hollanda'nın  başkenti Amsterdam'da bulunan Vrije Üniversitesi uluslararası düzeyde tanınmış bir araştırma üniversitesidir. Bu üniversite , toplum ve bilim açısından büyük önem taşıyan sorunlar üzerinde araştırmalar yürütür. Vrije Universiteit Amsterdam, güncel toplumsal konulara verdiği önemi yansıtan 4 temel konu alanı aracılığıyla eğitim ve araştırma alanlarında fark yaratır.

Twente Üniversitesi Hollanda merkezli bir araştırma üniversitesidir. Esas olarak teknolojinin geliştirilmesi, teknolojinin insanlar ve toplum üzerindeki etkilerine odaklanmaktadır. Teknoloji, davranış bilimleri, sosyal bilimler vd. alanlarda çeşitli derece programları sunar. Twente Üniversitesi'nde öğrenciler kendi alanlarının sınırlarının dışına çıkabilmeyi ve diğer disiplinlerle bağlantı kurmayı öğrenirler; bu çokdisiplinli yaklaşım da bilimsel ve sosyal inovasyonları teşvik ederek üniversitenin girişimsel ruhunun yansıtılmasını sağlar.

 

Öğrencimizi kutlar, başarılarının devam etmesini dileriz.