Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

BU YIL BİNİCİLİK DERSLERİ KAMPÜSLERİMİZDE!

Genel - 13 Haziran 2021, Pazar
103
Paylaş

Kent Koleji anaokulu-ilkokul kademesi branş derslerinden olan binicilik dersleri bu yıl pandemi şartlarına uygun hale getirilerek kampüslerimizde yapılıyor. 

Ders programı paralelinde verilen binicilik dersleri gelişim çağındaki çocukların denge ve kas gelişimi, koordinasyon, refleks ve motor sinir sistemi gelişimi, duygusal bütünleşme, saygı ve hayvan sevgisinin gelişmesi gibi birçok faydası yanında öğrencilerimizin de keyifle katıldığı dersler arasında. Eğitimler, öğrencilerimizin yaş grubuna uygun olan PONY (küçük) atların güvenli şekilde uzman eğitmenlerle kampüslerimize ulaştırılması ile kampüslerimizde kurulan mobil çiftliklerde veriliyor.

Pandemi nedeniyle ara verilen binicilik eğitimlerimiz hazırlanan programla öğrencilerimizin kendi okullarında pandemiye uygun güvenli şartlar sağlanarak 3 hafta boyunca sürdürülecek. Güzelbahçe, Gaziemir, Karşıyaka, Bornova, Alsancak ve Narlıdere okullarımızda isteyen anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerimizin yararlanacağı derslerimiz 14 Haziran Pazartesi günü başlıyor.