Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

4. BİRLEŞMİŞ KENTLER VE YEREL YÖNETİMLER (UCLG) KÜLTÜR ZİRVESİ BAŞLADI.

Genel - 13 Nisan 2021, Salı
62
Paylaş

Tüm dünyada, kentlerin uygulayacağı kültür politikalarının küresel düzeyde belirlendiği, kültüre ilişkin gündemlerin tartışıldığı zirveler gerçekleştirilir. Bu zirveler, Kentlerin kültür heyetlerinin ve uluslararası örgütlerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşir. Her iki yılda bir düzenlenen toplantılar üst düzeyde temaslar ile yapılır. 

Bu yıl , 4. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Kültür Zirvesi çalışmaları  “Gelin İzmir’in her köşesini, İzmir’deki herkesi kültürle buluşturalım” diyerek Başkan Tunç Soyer’in çağrısıyla başladı. Zirve 10 Haziran’da çevrimiçi bir oturumla açılacak ve İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) ile eşzamanlı 9-11 Eylül 2021 tarihleri arasındaki yüz yüze oturumlarla devam edecek. Zirve 11 Eylül’de son bulacak. . 

Zirve’deki toplantılarda PostCovid-19 Döneminde Kültür, Kültür ve Sürdürülebilirlik, Çevre ve Kültür,  Kültürel Haklar ve Topluluklar, Kültür ve Cinsiyet, Yaratıcı Ekonomi ve Kültürel Çeşitlilik, Kültürel Miras ve Turizm başlıkları üzerinde durulacak. Toplantıların yanı sıra zirve kapsamında kentte çok sayıda kültürel etkinlik düzenlenecek.

Dünyanın önde gelen kültür üreticilerini, sanatçılarını ve kanaat önderlerini İzmir halkıyla bir araya getirecek zirvede; gençlik adına 4 Nisan da yapılan toplantıda Gaziemir Kampüsten ve ve Güzelbahçe Kampüsten öğrencilerimiz  Danışma Kurulu üyesi olarak görevlendirildiler.