Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

Verbatoria – Nörobilim ile Yetenek Teşhisi İzmir’de sadece Kent Koleji’nde

EĞİTİMDE NÖROBİLİMLE YETENEK TEŞHİSİ TÜRKİYE’DE İLK DEFA KENT KOLEJİ’NDE

Kent Koleji, Türkiye’de bir ilke imza atarak nörobilim teknolojisini eğitim sistemi içinde kullanmaya başlıyor. Aralık 2020 itibariyle Verbatoria Türkiye temsilciliği ile yapılan çözüm ortaklığı anlaşmasıyla İzmir’deki tek yetkili eğitim kurumu Kent Koleji oldu. 

VERBATORIA NEDİR?

Verbatoria, 18 ülkede şu an 50 bin kullanıcısı olan, her geçen gün daha da yayılan ve yurtdışında özellikle eğitim kurumlarında yaygınca kullanılmaya başlanmış YETENEK TEŞHİSİ yapan bir sistemdir. 4 ve üzeri tüm yaş gruplarına uygulanabilmektedir. Yaş gruplarına göre tespit ettiği özellikler değişmektedir. Test sonucu elde edilen YETENEK RAPORU ile kişinin içindeki potansiyeli, ilgili ve yetenekli olduğu alanlar (sözel, matematiksel, müzikal, kinestetik, uzamsal, içsel, sosyal), akademik ve ders dışı aktivite seçimleri, sayısal sözel alan seçimleri, doğru alan, meslek ve üniversite tercihleri, stres direnci, dikkat, hafıza, liderlik, takım oyunculuğu gibi birçok konuda ölçülen yeteneklere dayalı UZUN VADELİ KİŞİSEL GELİŞİM PLANINI TANIMLAMAKTADIR. 

İzmir’deki tek yetkili eğitim kurumu olduğumuz Verbatoria testlerine istekli tüm öğrencilerimiz ve hatta isteyen velilerimiz randevulu olarak katılabilir. Test sonuçlarına göre öğrencimizin 2021-2022 eğitim öğretim yılı bireysel programları belirlenecektir. Testler dışarıya da açık olup, başvuru yapmanız halinde Halkla İlişkiler Birimi tarafınıza ulaşarak randevu oluşturacaktır. Uygulama Şubat ayı itibariyle başlayacaktır. Uygulama yaptırmak veya kurum içi uygulamamız ile ilgili daha detaylı bilgi almak linke tıklayınız www.kentkoleji.com.tr/verbatoria-basvuru 

 

 

Genel 11 Ocak 2021, Pazartesi