Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENMEK İLE MUTLU GELECEK!

Beslenme, insanın büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besin öğelerini yeterli miktarlarda alıp vücudunda kullanmasıdır. Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında veya gereğinden az ya da çok alındığında, büyüme ve gelişmenin engellendiği ve sağlığın bozulduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur. Vücudun büyüme ve gelişmesi, verimli çalışması, dış etkenlere ve hastalıklara karşı dirençli olabilmesi için sağlığın temelini oluşturan yeterli ve dengeli beslenme önemlidir.

Çiğli İlçe Sağlık Müdürlüğü eğitimcileri Hemşire Gülfer TEVİ ve Hatice TURAN tarafından Karşıyaka/Çiğli Kent Koleji öğrencileri ve öğretmenlerine “Sağlıklı Beslenme, Fiziksel aktivitenin önemi, tuzun zararları, hipertansiyon ve diyabet, beslenme ve beslenme alışkanlıklarıyla ilgili ” konularda eğitim verilmiştir.

Öğrencilerinin ve öğretmenlerinin sağlıklı bir yaşam sürmesini ve bu konuda bilinçli bir nesil yetişmesini sağlamak amacı ile Kent Koleji Karşıyaka özel okulları arasında ve İzmir özel okulları genelinde üzerine düşen tüm sorumluluğunun farkında hareket etmekte ve bu gibi eğitimlere devam etmektedir. Tıklayınız...

Karşıyaka Duyurusu 10 Aralık 2019, Salı