Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

ONLINE SINAVLAR BAŞLADI!

EVDE OKUL Online interaktif eğitim sistemiyle fark yaratan Kent Koleji, ONLINE SINAV uygulamasını da devreye sokarak öğrenci başarısını zirveye taşıyan yeni bir uygulamaya daha imza attı. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar her öğrencinin derslerde işlenen kazanımlarının ölçme değerlendirmesinin anlık olarak yapılmasını ve raporlanmasını sağlayan sistem, LGS ve YKS gruplarına ekstra olarak kazanım değerlendirme ve deneme sınavı olarak da uygulanarak, 1,2,3. sınıfta online etkinliklerle, diğer tüm kademelerde de bahsi geçen sınavlarla tatbik edilmek üzere hazırlandı. 

 

SINAV SONUÇ VE ANALİZİ 1 DAKİKA İÇİNDE HAZIR:

 

Sınav ve etkinlik tarihleri e-kentten haftalık takvim olarak takip edilebiliyor. Sınavdan 24 saat önce ve 15 dakika önce öğrenciye hatırlatma mesajı gidiyor. Sınavdan 15 dakika önce öğrenci bilgisayar başında olup tüm eksiklerinin internet, şarj vs. süreçlerini tamamlamış şekilde sınava hazır oluyor. Sınav süreli olduğu için, kayıt edilmediyse de süresi dolduktan sonra seçilen cevaplarla kayıt olarak kendini kapatıyor.

Kent Koleji’nin sunduğu imkânlar ve e-kent alt yapısının vermiş olduğu hizmette ayrıca öğrenci kendisi de sınavı tamamlandıktan 1 dakika sonra tüm kazanım analizleri ile birlikte sınav sonuçlarını inceleyebiliyor, anında sonuçlara ulaşabiliyor. Öğrenci bu sonuçlara göre de kendisine raporlanan eksiklerine göre telafi programlayabiliyor. Ayrıca öğretmenleri, eğitim koçları ve idarecileri de tüm bu süreci birebir takip ediyor.

Online sınav ve uzaktan eğitim sürecinde tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Genel 11 Nisan 2020, Cumartesi