Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

KENT KOLEJ'İNDE ALINAN CORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Sayın velimiz, 

 

     Bildiğiniz gibi 2020 yılı itibariyle ortaya çıkan korona virüs salgını Dünya Sağlık Örgütünce (DSÖ)   uluslararası  boyutta   önlem   alınması  gereken   kitlesel   bir   sağlık  sorunu olarak duyuruldu.

Hastalığın, bugüne kadar okullarımızda herhangi öğrenci ya da çalışanımızda görülmemiş olması sevindirici olmakla birlikte; kurumumuzda virüsten korunma amaçlı alınan ek önlemler ve  uygulamalarımız  hakkında  velilerimizin  de  bilgilendirilmesi  ve  işbirliği   gerekmektedir.

 

•Kent Koleji’nin tüm kampüslerindeki fiziki alanlarda yüksek teknolojili ürünlerle virüse karşı  önlem   içeren   dezenfekte   yapılması,   katlara   el   dezenfekte   aparatları    yerleştirilerek, öğrencilerin  kullanımı sağlanması, her  gün  sağlık  görevlimizce  öğrencilerin  ateş  ölçümüyapılması ve tespitlere göre gerekli yönlendirme yapılması şeklinde önlem alınmıştır.

 

•Okullarda  öğrenime ara  verilmesi kararı halinde e-kent uzaktan eğitim modülü  öğrencilerin

erişimine açılarak  ders  programında  aksaklık  olmadan  uzaktan  eğitim  devam  edecektir.  Sınav  gruplarımız  1. sınıftan 12.  Sınıfın sonuna  kadar  tüm kademelerimiz  uzaktan  eğitimdesteğini canlı yayınla alacaklardır.     

 

•Öğrencilerimiz için planlanan gezi ve LGS kampı benzeri kamplarımız herhangi bir salgın riski oluşturmaması amacıyla tedbir amaçlı geçici süreyle iptal edilmiştir.

 

•Öğretmenlerimiz  öğrencilerimizin  paniğe  kapılmasına  yol  açmadan  ders  saatleri   içinde

koronavirüs salgını ile ilgili genel bilgilendirme yapacak, öğrencinin kendini koruması için bireysel olarak yapması gereken davranışlar (el yıkama, hijyen, kişilerle temas ve mesafe,vb.) ile ilgili de tekrar bilgi vereceklerdir.

 

•Hasta/ateşli olan öğrencinin salgının ciddiyeti de dikkate alınarak okula gönderilmemesini, iyileşmesi halinde doktor raporuyla okula gönderilmesini, 

 

•Yurtdışı ziyareti yapmış olan öğrencilerimizin 2 hafta boyunca evde istirahat edip gözlem yapılmasını, Yurtdışı ziyareti yapmış olan velilerimizin 2 haftalık takip süresi geçtikten sonra okula ziyaret yapmasını, ailesini de durumdan korumak adına koronavirüsten korunma amaçlı evde ve bulunduğu çevrede de korunma tedbirleri almasını rica ederiz.

 

•T.C. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaları takip ederek eğitim öğretim faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz.

 

Desteğiniz ve işbirliğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

 

Genel 11 Mart 2020, Çarşamba