Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
DUYURU

ATIKLARI AYRIŞTIR VE GERİ DÖNÜŞÜME DESTEK VER!

Okullarımızda her yıl çeşitli seminerler düzenleniyor. Bu seminerler gerek çalışan, gerekse öğrencilerimize yapılarak, sosyal sorumluluk bilincinin ne denli önemli olduğunu da vurguluyor. 

Görselimiz için tıklayınız.

Seminer görsellerimiz için tıklayınız.

Bu seminerlerden biri de Çiğli Kent Koleji Kampüsümüzde yapıldı.  Çiğli belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şerafettin TAŞDEMİR tarafından öğrencilerimize geri dönüşümün önemini anlatan seminer verildi. Seminere hem öğrenciler hem de öğretmenleri katıldı.

Seminer de özelikle evsel atıklar,  plastik atıklarının geri dönüşüme kazandırılması bilgisi üzerinde çok fazlaca duruldu. 

Taşdemir, Evsel katı atıklardaki cam, metal, plastik, kâğıt, karton ve tekstil artıkları gibi değerlendirilebilir atıklar çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilerek yeni bir ham maddeye veya ürüne dönüştürülebileceğini de vurgulayarak, öğrencilere ve öğretmenlere dönüşümü tarif etti. 

İlkokul müdürü Sn. Havva NOMANOĞLU, TAŞDEMİR’e teşekkürlerini sunarak, seminer tamamlandı.

Seminer sonunda öğrenciler geri dönüşümün önemini ve atıkları ayrıştırmanın çevremiz için yararlarını öğrendiler. 

Kent Koleji, Çiğli özel okulları ve İzmir özel okulları içinde çalışanları ve öğrencileri ile geri dönüşüme bugüne kadar vermiş oldukları önemi bir kez daha ortaya koydu.

Genel 05 Aralık 2019, Perşembe