"

KÖRS (Kent Öğrenci Rapor Sistemi)

KÖRS (Kent Öğrenci Rapor Sistemi)

KÖRS sadece Özel Kent Kolejine ait bir veli bilgilendirme sistemidir. KÖRS web tabanlı bir sistemdir. Öğrencilerimizin KÖK, aylık davranış, disiplin, kılık-kıyafet, devamsızlık ve akademik takip raporları sisteme girilmektedir. Bu sistemde velilerimize okul şifresi verilmekte ve verilen bu şifreyle velilerimiz sisteme giriş yapmaktadır. Veliler aylık olarak kendi öğrencilerinin raporlarını sistem üzerinden rutin bir şekilde takip edebilmektedirler. KÖRS ve ÖTS sistemi hizmete girmiştir.


Aşağıdaki linkten size verilen şifrelerle KÖRS üzerinden eğitim koçlarının öğrencilerimiz ile ilgili oluşturduğu raporları takip edebilirsiniz.


Öğrencilerimiz de kendilerine verilen şifreler ile KÖRS üzerinden ÖTS ( Ödev Takip Sistemi ) sistemine erişerek hafta sonu ödevlerini yapabilirler.

Öğrencilerin psikolojik, sosyal ve bilişsel açıdan istenen düzeylere ulaşabilmesi, bağımsız bir birey olarak toplumdaki yerlerini alabilmeleri eğitimin odak noktasıdır. Bu hedef doğrultusunda öğrenci, öğretmen ve aile bütünlüğü aynı yönde hareket etmelidir. Bu yapıdaki her birim, üzerine düşen görevleri ve sorumlulukları eksiksiz şekilde yerine getirmelidir. Görevlerin tamamlanabilmesi için öğretmen-öğrenci ve ailenin belirli vasıfları bünyelerinde taşımaları gerekmektedir. Şu unutulmamalıdır ki; bireyi yalnız okul yetiştirmez. Okulun, aile ve çevrenin bireyin yetişmesinde orantılı sorumlulukları vardır. Özel Kent kolejinde aile-okul-öğrenci üçgenine çok önem verilmektedir.

Özel Kent kolejinde velilerimizin hakları;


Dilediği okulu seçme hakkına,
Okulun işleyişi ve öğrencisi hakkında bilgi alma hakkına,
Okuldaki her türlü sosyal etkinlikten eşit yararlanma hakkına,
Okul aile birliğinde seçim sonucunda görev alma hakkına,
Veliye okul tarafından sunulan bütün kurs ve seminerlere katılma hakkına,
Okulun her birimiyle kurallar dâhilinde görüşme hakkına sahiptir.

Özel Kent kolejinde velilerimizin sorumlulukları;


Öğrencisiyle ilgili okulla sürekli iletişim halinde olmak,
Okulun velilerimizle ilgili bu kitapçıkta yer alan bütün kurallarına uymak,
Öğrencimizin veli öğrenci el kitabında yer alan okul kurallarına uyması konusunda, okul idaresiyle beraber çalışmak,
Öğrencinin zamanında okula gelmesi konusunda okul idaresine yardımcı olmak,
Öğrenciyle ilgili herhangi bir psikolojik ve ya akademik problem olması durumunda, problemin çözümü konusunda okul idaresiyle beraber çalışmak,
Okulumuzun web sayfasında yapılan tüm duyuruları takip etmek,
Veli Öğrenci el kitabının tamamını okuyup anlamak,
sorumluluğu vardır.

Veli Görüşmeleri


Okulumuzda veli görüşmeleri;
KÖK (KENT’e özel koçluk sistemi) bireysel veli görüşmeleri,
1. ve 2. dönem veli toplantısı,
Öğretmen veli görüşme saatleri,
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi görüşmeleri,
Okul İdaresi görüşmeleri,
kapsamında yapılmaktadır. Bütün bu görüşmelerle ilgili duyurulara, görüşme saat ve takvimine web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Anne – Baba Okulu


Okulumuzda anne baba okulu etkinlikleri kapsamında, anaokulundan liseye velilerimize yönelik yıl boyunca bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerleri düzenlenmektedir. Bu seminerler kapsamında velilerimiz birçok konuda bilgi sahibi olmaktadır.

Veli’ye yönelik kurslar

Okulumuzda velilerimize yönelik kurslar verilmektedir. Bu kurslar İngilizce, Bilgisayar, Halk oyunları, Dans, Yoga vb. kurslardır. Bu kurslarla ilgili detaylı bilgi ve kurs takvimine okulumuz web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Veli psikolojik danışma ve Rehberlik


Okulumuz psikolojik danışma ve rehberlik birimimiz, velilerimize psikolojik danışma ve rehberlik konusunda her türlü desteği vermektedir. Gerek velilerimizin öğrencilerimizle olan iletişimlerinde gerekse aile içi iletişim problemlerinde rehberlik danışma servisimiz her daim velilerimizin yanında olmaktadır. Velilerimiz önceden randevu almak koşuluyla rehberlik birimimizle dilediği zaman görüşme yapabilirler.

Paylaş