"

Eğitim Camiasının Saygın İsmi Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN Kent Koleji Yönetiminde

Eğitim Camiasının Saygın İsmi Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN Kent Koleji Yönetiminde

Eğitim Camiasının Saygın İsmi Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN Kent Koleji Yönetiminde

Prof.Dr. YILMAZ BÜYÜKERŞEN KENT KOLEJİ YÖNETİMİNDE   

 Türkiye’nin ve eğitim camiasının saygın ismi Anadolu Üniversitesi E.Rektörü ve halen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen Kent Koleji Yönetim Kurulu üyesi olarak Kent Ailesine katıldı. Büyükerşen’in Kent Koleji yönetiminde görev alarak eğitimle ilgili sorumluluk üstlenmesi İzmir’de büyük heyecan yarattı.  

 Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen hocanın katıldığı Kent Kolejleri Kurucusu Hızır MURTEZAOĞLU başkanlığında toplanan ve Kent Koleji’nin 15 yetkin eğitimcisinin katıldığı yönetim kurulu toplantısı ve akademik kurul oturumlarında geliştirilen yeni programların uygulanmasına büyük destek Büyükerşen hocadan geldi. Programların uygulama takip ve denetimi ile kampüsler arası koordinasyonunu Kent Eğitim Koordinatörlüğüne atanan eski Tevfik Fikret okulları Genel Müdürü tecrübeli öğretmen Mehmet Ali Atakan yürütecek.  

Üniversite hazırlıkta çıta yükseldi

Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlarla lise kademesinde devreye girecek olan “Kent Akademi Üniversite Hazırlık Programı”, ders sonrası sınav hazırlık etütleri ve ücretsiz hafta sonu kursları kurulda onaylandı. Dershane döneminin sona ermesiyle dershane sınava hazırlık programını aşan düzeyde bir üniversite hazırlık program yoğunluğu uygulamaya alındı. Kent Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri üniversite hazırlıkta dışardan ek ders ve etüt merkezlerine ihtiyaç duymadan kendi okullarında üniversite hazırlık programına alınacak.

İngilizce’de çift dilli eğitim

Programa göre 2018-19’da anaokulunda 3 yaştan itibaren tüm sınıflarda, ilkokul ve ortaokulda ise belirlenecek kademelerde çift dilli eğitim uygulaması başlayacak. Bu yolla öğrencilerin ana dilde bilim dersleri kavraması sağlanırken, İngilizceyi farklı alanlarda kullanma becerisi pekiştirilecek. Beşinci sınıfta yıl kaybetmeden hazırlığa denk yoğunlaştırılmış İngilizce programı ile İngilizce haftada 20 ders saati olarak işlenecek. İngilizce eğitimini desteklemek için önerilen yurt içi ve yurt dışında yabancı dil kampları da onaylanan programlar arasında.    

Yazılım ve kodlama ile Kent’li öğrenciler geleceğe hazır!

ABD silikon vadisinde Kent Koleji için özel olarak hazırlanmakta olan yazılım eğitimi programı ile öğrenciler ilkokuldan lise mezuniyete kadar yazılım ve kodlamayı program dahilinde öğrenecekler. Robotik kodlama yanında özellikle profesyonel kodlama ve yazılım eğitimi yeni yüzyılın alfabesi olarak öğretilecek. Her Kent’li mezun bilgi işlem kodlaması yapacak düzeye gelecek.

Lisede, üniversite liderlik dersleri K-MBA & K-EM

Üniversitelerle yapılan çalışma doğrultusunda 2018-2019 yılında başlayacak program uygulaması ile Kent Akademi programı dahilinde lise öğrencileri üniversitede okuyacakları liderlik ve yöneticilik derslerini üniversite hocalarından lise düzeyinde 9. sınıftan itibaren almaya başlayacaklar.

Kurucu Hızır Murtezaoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Kent Koleji Yönetim Kurulu Üyeleri Anadolu Üniversitesi E. Rektörü Yılmaz Büyükerşen, Devlet E. Bakanı Dr. Yılmaz Karakoyunlu, Kültür E.Bakanı Prof.Dr. Suat Çağlayan, Genel Müdür Nilgün Murtezaoğlu, başkan yardımcıları Dr. Fulya Badur, Ufuk Murtezaoğlu, Eğitim ve Proje Koordinatörü Mehmet Ali Atakan, okul müdürleri Oya Pamukçu, Gökçe Kahveci (müdür v.), Figen Nazlı, Alev Topaloğlu, Esra Ayaslıer, Feyza Ejder, Deniz Murtezaoğlu, Halkla ilişkiler müdürü Ömer F. Bakır, Destek hizmetleri müdürü Batıkan Koyu katıldılar.

Paylaş