6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

VERBATORIA EĞİTİMLERİMİZ TAMAMLANDI

Genel - 13 Şubat 2021, Cumartesi
1022
Paylaş

2020 yılı sonunda yapılan anlaşma ile İzmir'deki tek Verbatoria yetkili eğitim kurumu olan Kent Koleji, sistemin devreye girmesi için hazırlıklarını tamamladı. Kurum başkan yardımcıları Ufuk Murtezaoğlu, Dr.Fulya Badur ve tüm psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenlerinin katıldığı eğitimlerin teorik kısmı Verbatoria Rusya merkezinden katılan uzmanlardan online alınarak, uygulama eğitimleri ise Verbatoria Türkiye temsilciğinden gelen uzmanlardan yüz yüze alınarak tamamlandı.

Dışarıdan başvuruya açık olan Verbatoria testlerine, 18 Şubat itibariyle başlanacak. Verbatoria nörobilim testlerinden alınan sonuçlarla öğrencilerin yaş gruplarına göre okul içi okul dışı aktiviteleri, bireysel ders çalışma programları, kişisel özellikleri, yatkın oldukları alanlar, bölüm ve meslek seçimleri ile ilgili objektif tespitler yapılabilecek. Ortaya çıkan test sonuçlarına istinaden, Kent Kolejinde okuyan öğrencilerin bireysel programları oluşturulacak. Test aynı zamanda "Ben Kimim" uygulaması ile isteyen yetişkinlere de yapılabilecek.