Kayıt İçin Başvur
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış olan aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KENT HABER

YÜZ YÜZE EĞİTİM KADEMELİ OLARAK BAŞLADI

Genel - 04 Eylül 2020, Cuma
773
Paylaş

Yüzyüze eğitim, tüm Kent Koleji kampüslerinde fiziki koşullar Covid önlemlerine uygun hale getirilerek başladı. 

Bu kapsamda tüm sınıflarda tek kişilik oturma düzeni oluşturuldu. Yemekhanelerde 1 metre mesafe gözetilerek oturma düzeni oluşturuldu. Tüm katlara, tuvalet girişlerine ve her sınıfa dezenfekte aparatları konularak covid-19 ile ilgili bilgilendirme levhaları asıldı. Eğitimin başlamasıyla birlikte tenefüs aralarında sınıfların dezenfekte edilmesini sağlayan ve her kattaki nöbetçi öğretmen sayısını arttıran okul yönetimi, bu süreci sağlıklı ve güvenli bir ortam içerisinde yönetmek için her önlemi aldı. 

Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere rehber öğretmenleri tarafından pandemi önlemleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Öğrencilere uyulması gereken kurallar bildirildi. 

EYLÜL İTİBARİYLE 2020-2021 YILI MÜFREDATI BAŞLADI

Pandemi süreci ile ertelenen 2020-2021 eğitim öğretim yılına Kent Koleji 17 Ağustos pazartesi günü uzaktan eğitim ile başladı. İlk gün yapılan online kazanım değerlendirme sınavını takiben telafi programları da tüm kademelerde devreye girdi. Online eğitimi takiben MEB genelgeleriyle birlikte yüz yüze eğitim de aşamalı olarak 8. ve 12. sınıflarımızla 26 Ağustos 2020 itibariyle başladı. 

Kent Koleji kampüsleri, 31 Ağustos pazartesi günü tüm kampüslerde anasınıfı oryantasyon süreci ile yüz yüze eğitimi anasınıfı gruplarında da başlattı. Takip eden günlerde okul öncesi gruplarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı programları da devreye girdi.

21 Eylül itibariyle başlayan ilkokul 1. Sınıf kademesini takiben aşamalı olarak yüz yüze eğitim öğretime dahil olan 2-3-4. Sınıf öğrencileri de arkadaşlarına kavuşmanın heyecanı içindeydi. 

MEB ve Sağlık Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda tüm kademelerin yüz yüze açılışına hazır olan okullarımızda, 2020-2021 eğitim öğretim yılı online eğitimi, ilkokullar için okula gelinmeyen günlerde, henüz okullarına kavuşamayan kademelerde de tüm etüt ve özel ders uygulamalarıyla birlikte her gün olacak şekilde tüm hızıyla devam ediyor.